TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Donaty, Olechny, Kajetana 07 Sierpnia 2020, 19:32
Dziś 26°C
Jutro 29°C
Szukaj w serwisie

Siostry Maryi Niepokalanej Prowincji Polskiej po raz 14. w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 19:43 11.03.2020

Wpatrując się dzisiaj w św. Józefa, pytajmy o naszą duchową tożsamość - mówił ks. Piotr Machała – wikariusz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kaliszu podczas Mszy Świętej w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Eucharystia wpisała się w 14. Pielgrzymkę Sióstr Maryi Niepokalanej Prowincji polskiej do Świętego Józefa.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 11.00, wszystkich przybyłych powitał ks. prał. Jacek Plota – kustosz kaliskiego sanktuarium. Następnie konferencję tematyczną o św. Józefie wygłosił ks. dr Łukasz Pondel – Ojciec Duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu. O godz. 11.30 siostry modliły się godzinkami ku czci Świętego Józefa. 

W południe rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Piotr Machała, który w swoim słowie odniósł się do osoby św. Józefa. Dalej kaznodzieja odwołując się do Ewangelii, pytał wszystkich zebranych o wierność Jezusowi.

Po komunii św. siostry ponowiły swoje zawierzenie Świętemu Józefowi.

Pozdrawiamy Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej Prowincji Polskiej i życzymy przemożnego wstawiennictwa św. Józefa, który patronuje Waszej wspólnocie zakonnej.

Tekst i zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła