TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Celestyny, Iwony, Piotra 20 Maja 2019, 01:49
Dziś 12°C
Jutro 20°C
Szukaj w serwisie

2. Festyn parafialny ze Św. Rodziną w Zdunach

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 17:47 06.10.2018

Bogu dzięki za czas festynu! Festyn parafialny w Zdunach odbył się dopiero po raz drugi, ale był okazją do wielkiej, wspólnej radości. W Roku Świętego Józefa, czczonego w kaliskiej bazylice zapragnęliśmy zatrzymać przy Świętej Rodzinie. 

Nasze świętowanie rozpoczęła Eucharystia, której przewodniczył i powiedział okolicznościowe kazanie były zdunowski wikariusz, ks. kanonik Marian Ostach, obecnie proboszcz w Czerminie oraz Proboszcz Parafii św. Jana Chrzciciela w Zdunach - ks. Krzysztof Śliczny. Do udziału szczególnego podczas liturgii ks. Krzysztof zaprosił dawną służbę liturgiczną: ministrantów, lektorów i lektorki oraz zespół muzyczny. Było wiele wspomnień i Bożej radości...  

Następnie wszyscy udali się na plac parafialny, gdzie na przygotowanej scenie zaprezentowali się: dzieci z obu zdunowskich przedszkoli (tu warto podkreślić, że parafia w Zdunach prowadzi Niepubliczne Przedszkole Parafialne, które posiada długą tradycję. Wystąpili także, dziecięcy zespół taneczny "Gwiazdeczki", Zdunowski Zespół Kameralny, Zespół "Senior", dziecięca zdunowska schola parafialna, występy solistów, w prezentacji wokalnej  i instrumentalnej oraz dzieci ze Zdunowskiego DPS dla dzieci i młodzieży prowadzonego w Zdunach przez Siostry Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Gwiazdą był "świeżo powstały" zespół pomagający nam chwalić Pana "Effatha bend". Chętnie był odwiedzany "kącik św. Józefa" (stolarski), była także okazja do zrobienia sobie sesji rodzinnej w ogrodzie proboszcza, były "dmuchańce", modele samolotów, militarne wozy, malowanie buziek, itp. Nad bezpieczeństwem oraz w otwartości towarzyszyli nam służby: OSP w Zdunach, Policja, Inspekcja Transportu Drogowego z Kalisza z maskotką "Krokusia" oraz samochody pomocy medycznej.

Tekst za: ks. Krzysztof Śliczny
Zdjęcia: Grzegorz Dengusiak

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła