TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Hanny, Klementyny, Łukasza 18 Października 2019, 07:05
Dziś 8°C
Jutro 18°C
Szukaj w serwisie

AKCJA LETNIA CARITAS DIECEZJI KALISKIEJ – Przedborów 2019

Adam Szymański Adam Szymański 00:58 10.07.2019

Caritas Diecezji Kaliskiej zorganizowała w Przedborowie w Ośrodku Pascha w ramach "Akcji Letniej 2019” wypoczynek dla dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lat. W dniach od 4 do 13 lipca – odbywa się turnus, którego hasłem jest S.O.S. – czyli Samodzielne Odkrywanie Siebie.

Około stu siedemdziesięcioro uczestników pod opieką wykwalifikowanych opiekunów ma zapewniony atrakcyjny program m.in. wiele zajęć artystycznych takich jak: Grafitowe Szaleństwo, Guzikomania – czyli całodniowa zabawa z guzikiem – guzik artystycznie, guzik plastycznie i guzik muzycznie!! Dodatkowo ART CRAFT and MUSIC czyli zajęcia plastyczne techniką zdobniczą decoupage oraz muzyczny CupSong, zajęcia fotograficzne i taneczne.

Tak jak w latach ubiegłych są prowadzone zajęcia z elementami socjoterapii, które umożliwią integrację grupy, rozwijanie kompetencji społecznych i pozytywne wzmacnianie zdolności emocjonalnych u dzieci, które potrzebują większego wsparcia z zewnątrz.

Ważną formą wychowawczą są także wykonywane przez dzieci różnorodne zadania związane z życiem obozu, takie jak pomoc w stołówce, prace porządkowe czy przygotowywanie wspólnych wieczorków.

Istotnym elementem turnusu jest codzienna Eucharystia odprawiana przez duchowego opiekuna wakacyjnej wspólnoty w Przedborowie ks. Andrzeja Kmieciaka, sprawowana w świetlicy – gdyż kaplica w „Passze” nie pomieściłaby wszystkich dzieci.

Uczestnicy spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, biorąc udział w różnego rodzaju rozgrywkach sportowych czy spacerach po lesie, a największą atrakcją jest basen znajdujący się na terenie ośrodka.

Zdjącia: Adam Szymański/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła