TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Celestyny, Iwony, Piotra 20 Maja 2019, 01:52
Dziś 12°C
Jutro 20°C
Szukaj w serwisie

Ale Jazda - Spotkanie o komunikacji (nie tylko) małżeńskiej

Katarzyna Łakomiak Katarzyna Łakomiak 16:52 02.03.2019

W Auli Państwowej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu odbyło się spotkanie: ,,Ale jazda...o komunikacji (nie tylko) małżeńskiej: pół żartem, pół serio".

W roli prelegenta, który mówił o znaczeniu komunikacji werbalnej, wystąpił Prof. Piotr Łuszczykiewicz, dziekan kaliskiego Wydziału Pedagogiczno - Artystycznego UAM. W swoim wystąpieniu podkreślił m.in. potrzebę świadomości wagi wypowiadanych słów. Profesor Łuszczykiewicz podzielił się ponadto z uczestnikami spotkania świadectwem swojego doświadczenia długiego stażu małżeńskiego.

Drugim z prelegentów był Pan Ireneusz Krosny - mim, aktor, specjalista od pantomimy komicznej. Po krótkim spektaklu, prezentującym talent i siłę przekazu, prelegent wygłosił konferencję. W przystępny i humorystyczny sposób przedstawił znaczenie mowy ciała w procesie budownia relacji, szczególnie małżeńskiej. Dał również krótkie świadectwo, w którym podkreślił znaczenie relacji i życia rodzinnego.

Podczas spotkania zaprezentowano film, ukazujący działalność Fundacji Mocni Miłością, z zapowiedzią i prośbą o wsparcie dla nowego dzieła Fundacji - budowy Domu Matki Teresy przeznaczonego dla osób przewlekle chorych i ukierunkowanego na niesienie ulgi w cierpieniu.

Organizatorami spotkania byli: Fundacja Mocni Miłością - Kalisz, Stowarzyszenie Rodzin Nazaretańskich - Kalisz, Kościół Domowy Diecezji Kaliskiej Ruchu „Światło-Życie.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Łakomiak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła