TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca 22 Lipca 2019, 19:14
Dziś 22°C
Jutro 22°C
Szukaj w serwisie

Biskup Edward Janiak poświęcił basen „Qarium” w Kępnie

Adam Szymański Adam Szymański 01:40 19.12.2018

Dzisiaj została oddana do użytku kryta pływalnia „Qarium” w Kępnie. Obiekt poświęcił biskup kaliski Edward Janiak.

Długo wyczekiwany przez mieszkańców basen w Kępnie został otwarty. Kryta pływalnia jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce.

Obecny na uroczystości wicepremier Jarosław Gowin zaznaczył, że Kępno jest ważnym miejscem na mapie gospodarczej nie tylko Wielkopolski, ale całego kraju. Dodał, że jest to centrum przemysłu meblarskiego. – Życzyłbym sobie, żeby cała Polska wyglądała tak jak Kępno, żeby była krajem ludzi przedsiębiorczych – powiedział wiceszef rządu.

Podkreślał, że kryta pływalnia to imponująca inwestycja. - To jest znakomicie zaprojektowany i wykonany obiekt o prawdziwie światowym standardzie. Jego klasa da się porównać z najlepszymi tego typu inwestycjami w Polsce – stwierdził Jarosław Gowin, który podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji inwestycji.

W swoim wystąpieniu biskup kaliski wyraził radość z nowej inwestycji. – Tam, gdzie dzieje się dobro tam Kościół raduje się. Dla Kościoła wszystkie czasy są dobre, ale też trudne. Żyjemy w wolnym kraju, a niestety wielu go atakuje, a my patrzymy na Kościół przez pryzmat księży, którzy z nami pracują. W tym rejonie widzę wielkie zaangażowanie ludzi i dbałość o świątynie. Tutaj mieszkają ludzie ofiarni, dobrzy, gospodarni – mówił bp Janiak.

Życzył zebranym radosnych świąt rodzinnych. - Niech przyjście Tego, który nas zbawił będzie dla nas radosne, żeby nikt blisko nas nie czuł się samotny. Nieraz też trzeba podzielić się kromką chleba, ale częściej dobrym słowem – przekonywał hierarcha.

Burmistrz Kępna Piotr Psikus podkreślał, że jest to jeden z najpiękniejszych dni w jego zawodowej karierze. - Obiekt był realizowany w czasie najtrudniejszym i to jest satysfakcja, że udało się go zrealizować, za takie pieniądze i w tak krótkim czasie - mówił włodarz.

Zgromadzeni na uroczystości mogli podziwiać pokaz pływania artystycznego i sportowego w wykonaniu zawodniczek Uczniowskiego Klubu Sportowego Wanda w Poznaniu.

W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści i przedstawiciele rządu, władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich oraz duchowieństwo.

W obiekcie znajduje się basen sportowy (6 torów) z widownią na 200 osób, basen rekreacyjny ze strefą do nauki pływania (3 tory) oraz licznymi atrakcjami wodnymi. Dla najmłodszych będzie brodzik z małą zjeżdżalnią. Zamontowana została także interaktywna zjeżdżalnia wodna z pomiarem czasu zjazdu i wanny z hydromasażem.

Kryta pływalnia zarządzana przez gminną spółkę Projekt Kępno czynna będzie od poniedziałku do niedzieli w godz. 6.00-22.00.

Obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi.

Tekst za: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI
Zdjęcia: Adam Szymański/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła