TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca 22 Lipca 2019, 19:21
Dziś 22°C
Jutro 22°C
Szukaj w serwisie

Biskup kaliski poświęcił miejsce kultu religijnego oraz pamięci ku czci leśników i myśliwych

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 09:07 18.12.2018

Biskup kaliski Edward Janiak poświęcił w lesie miejsce kultu religijnego oraz pamięci ku czci leśników i myśliwych. Dzieło powstało w leśnictwie Zbiersk w Nadleśnictwie Grodziec.

Moim marzeniem było utworzenie w lesie miejsca kultu religijnego oraz pamięci ku czci leśników i myśliwych, którzy wyrośli z jednego pnia. Z racji obchodzonego Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego umieściliśmy obraz Świętej Rodziny, a symbolami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości są rzeźby św. Jana Pawła II i Marszałka Józefa Piłsudskiego – powiedział w rozmowie z KAI myśliwy Józef Bażant z Koła Łowieckiego nr 37 „Słonka” w Dzierzbinie, który dodaje, że w wykonaniu dzieła pomogli mu artyści Tadeusz Jarczewski i Bolesław Białecki.

Biskup kaliski dziękował za inicjatywę stworzenia takiego miejsca.  – To jest piękny symbol wdzięczności wobec Pana Boga i ludzi, ale też piękny przykład dla młodego pokolenia. W tym roku świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wdzięczność składamy wszystkim tym, którzy są sprawcami, że możemy z tej wolności korzystać. Bogu dziękujemy, że żyjemy w kraju wolnym. To jest ogromny dar – mówił bp Janiak.

Biskup poświęcił miejsce kultu religijnego oraz pamięci ku czci leśników i myśliwych, a także posadził dąb.

W uroczystości uczestniczyli także kapłani z dekanatu stawiszyńskiego z dziekanem ks. prał. Marianem Andrzejewskim, ks. kan. Dominik Wodniczak, proboszcz parafii Świętej Rodziny w Ostrowie Wielkopolskim, ks. kan. Marcin Papuziński, wicekanclerz Kurii Diecezjalnej w Kaliszu, Dominik Bażant, leśniczy Leśnictwa Zbiersk, leśnicy i myśliwi oraz społeczność lokalna.

Tekst i zdjęcia: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła