TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jarosława, Marka, Wiki 25 Kwietnia 2019, 14:57
Dziś 25°C
Jutro 24°C
Szukaj w serwisie

Biskup Łukasz modlił się w intencji myśliwych

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 15:57 04.11.2018

We wspomnienie św. Huberta bp Łukasz Buzun przewodniczył Mszy św. w intencji myśliwych. W kościele pw. Chrystusa Króla w Marszałkach zgromadzili się przedstawiciele kół łowieckich z regionu.

W homilii ks. Przemysław Kubiak wskazywał na życie św. Huberta, które po jego nawróceniu całkowicie odmieniło się. – Po nawróceniu św. Hubert zmienił całkowicie swój sposób myślenia i postanowił nadrobić to wszystko co zaprzepaścił przez wcześniejsze lata – mówił kaznodzieja.

Podkreślał, że celem działalności myśliwych jest dobro polskiej przyrody. – Łowiectwo powinno być wpisane do dziedzictwa narodowego. Musimy otworzyć się na ogół społeczeństwa. Nie możemy być zamkniętą grupą, ale musimy pokazywać nasze bogactwo wewnętrzne. Nieustannie musimy pokazywać, że łowiectwo to nie tylko polowanie, bo stanowi ono zaledwie kilka procent naszych zajęć w ciągu całego roku łowieckiego. Musimy pokazać, że łowiectwo to bardzo bogata dziedzina naszej tradycji narodowej – przekonywał diecezjalny duszpasterz myśliwych.

Zachęcał myśliwych, aby zwracali się w modlitwie do swojego patrona. – Prośmy św. Huberta, aby czuwał nad naszymi poczynaniami, aby natchnął nas do podejmowania mądrych decyzji i działań, bo to wszystko jest potrzebne dla naszej przyszłości – powiedział duchowny.

W swoim słowie bp Łukasz Buzun zaznaczył, że Marszałki cechuje bogata historia. Przypomniał, że z Marszałkami związany był salezjanin abp Antoni Baraniak, który trafił tutaj 29 grudnia 1955 r. po dwuletnim pobycie w mokotowskim więzieniu w Warszawie.

Dodał, że od 1 listopada 2017 r. w Marszałkach działa Pustelnia Salezjańska „Ognisko Miłosierdzia” prowadzona przez pustelnika salezjanina ks. Dariusza Szyszkę, gdzie odbywa się wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wraz z biskupem pomocniczym diecezji kaliskiej Łukaszem Buzunem modlili się: ks. Mirosław Lipka, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Marszałkach, ks. Przemysław Kubiak, duszpasterz myśliwych, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele Kół Łowieckich działających w Sieradzu, Międzyborzu i Brąszewicach. Podczas Mszy św. zagrała Orkiestra Don Bosco z Marszałek.

Tekst i zdjęcia: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła