TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jarosława, Marka, Wiki 25 Kwietnia 2019, 14:55
Dziś 25°C
Jutro 24°C
Szukaj w serwisie

Cecyliada 2018 w Ostrowie Wielkopolskim

Małgorzata Puchalska Małgorzata Puchalska 17:00 29.10.2018

Kolejne spotkanie młodych wokalistów. Tym razem w Ostrowie Wielkopolskim na I etapie Przeglądu Piosenki Religijnej Cecyliada 2018. W szranki stanęło niemal 300 osób. Od kilkunastu lat konkurs organizuje Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostrowie Wlkp. a odbywa się on w kilku kategoriach.

O najwyższe laury walczą schole parafialne, chóry, soliści i zespołu wokalno- instrumentalne z Ostrowa Wlkp i okolicznych miejscowości. W tym roku oprócz piosenki religijnej można było przedstawić utwór patriotyczny, który szczególnie mocno wpisuje się w tegoroczny jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pierwszy etap konkursu polegał na przesłuchaniu przez profesjonalne jury wszystkich uczestników i wyłonieniu najlepszych wokalistów. Komisja w składzie: pani Wiesława Lipińska, pan Janusz Lipiński, ks. Mariusz Ziętkiewicz do drugiego etapu konkursu zakwalifikowała : dwa szkolne chóry, siedem solistek i trzy parafialne schole. Finał już 22 listopada w Ostrowskim Centrum Kultury.

Na profesjonalnej scenie zmierzą się : Chór Szkoły Podstawowej nr 6, Chór Szkoły Podstawowej w Chynowej, Lena Maciejewska, Natalia Wolf, Wiktor Jabłoński, Aleksandra Dura, Joanna Rosik, Agata Skalska, Zuzanna Banasiak, Maria Kupczyk, Iskierki, Boże Skrzaty, Promyczki. Wszystkim finalistom gratulujemy i życzymy powodzenia podczas koncertu galowego.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Puchalska/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła