TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jarosława, Marka, Wiki 25 Kwietnia 2019, 14:56
Dziś 25°C
Jutro 24°C
Szukaj w serwisie

Grupy Modlitwy Ojca Pio u Świętego Józefa w Kaliszu

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 14:19 27.10.2018

Promieniowanie ojcostwa w życiu św. Józefa i Ojca Pio – pod takim hasłem odbyło się 11. Spotkanie Czcicieli i Grup Modlitwy Ojca Pio. W tym roku czciciele Świętego Ojca Pio przybyli do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Ponadto 2018 rok to czas kiedy wspominamy 100. rocznicę stygmatyzacji oraz 50. rocznicę śmierci Świętego Ojca Pio.

Spotkanie modlitewne rozpoczęło się od powitania przed ks. Krzysztofa Ślicznego – Diecezjalnego Asystenta GMOP, następnie wierni wysłuchali konferencji brata Romana Ruska, krajowego asystenta GMOP, który mówił o Przesłaniu roku rocznic Ojca Pio. Czciciele Stygmatyka z San Giovanni Rotondo zanosili także prośby i podziękowania za przyczyną swojego Patrona. Ks. Krzysztof Śliczny mówił natomiast o ojcostwie według św. Józefa i św. Ojca Pio - różnice i podobieństwa.

W sobotnie przedpołudnie do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu przybyli wierni z diecezji kaliskiej. Przybyli pielgrzymi wysłuchali historii Sanktuarium Świętego Józefa, którą przybliżył ks. prałat. Jacek Plota – Kustosz Kaliskiej Bazyliki, a konferencję tematyczną wygłosił ks. prałat Robert Lewandowski – Proboszcz Parafii Narodzenia NMP w Kaliszu na Zagorzynku.

Punktem centralnym spotkania była uroczysta Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem księdza prałata Jacka Ploty.

Tekst i zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła