TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Bernarda, Sabiny, Samuela 20 Sierpnia 2019, 04:19
Dziś 14°C
Jutro 15°C
Szukaj w serwisie

XV-lecie wczasorekolekcji dla osób niepełnosprawnych w Przedborowie i V-lecie Stowarzyszenia OŁÓWEK

Adam Szymański Adam Szymański 16:05 11.02.2019

Wczoraj w Przedborowie, w przededniu Światowego Dnia Chorego miała miejsce piękna uroczystość – do Ośrodka szkoleniowo-wypoczynkowego Pascha przybyło ponad sto osób - niepełnosprawni i wolontariusze – by uroczyście wspominać miniony czas.
Powstanie Stowarzyszenia "Ołówek", było naturalną konsekwencją trwających już od dziesięciu lat wczasorekolekcji w Przedborowie, łączących we wspólnocie osoby niepełnosprawne i licznych wolontariuszy. - Uroczystość rozpoczęła Eucharystia w kościele św. Idziego, którą koncelebrowali: duszpasterz wspólnoty ks. Rafał Lubryka z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Świbie i ks. Przemysław Patkowski z parafii Nawiedzenia NMP w Wieruszowie.
– W homilii ks. Rafał podkreślał wielką rolę, jaką dla tożsamości zawiązanej w Przedborowie wspólnoty, miała św. Matka Teresa z Kalkuty. Słowa Matki Teresy stanowią motto Ołówka: "Bardzo często czuję się jak mały ołówek w rękach Boga. On to pisze, On to myśli, On tym porusza, ja mam być tylko ołówkiem".
Na wczorajsze spotkanie przybyli członkowie i sympatycy wspólnoty, zwiazani z nią na przestrzeni piętnastu lat, jak i ci niemal debiutujący. Po Mszy świętej uczestnicy jubileuszu udali się do pięknie przygotowanej sali w ośrodku Pascha, gdzie po obiedzie, był czas na wspomnienia, ponadpokoleniową integrację i wspólną zabawę przy tanecznej muzyce.

Tekst i zdjęcia: Adam Szymański/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła