TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Celestyny, Iwony, Piotra 20 Maja 2019, 01:52
Dziś 12°C
Jutro 20°C
Szukaj w serwisie

Klerycy przyjęli posługę lektoratu w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 14:39 03.03.2019

Wytrwałość wiedzie przez pokorę - mówił Biskup Łukasz Buzun podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w Wyższym Seminarium Duchownego w Kaliszu, podczas której czterech alumnów III roku otrzymało posługę lektoratu, a kleryk roku V został włączony w grono kandydatów do przyjęcia święceń w stopniu diakonatu i prezbiteriatu.

We wspólnej modlitwie uczestniczyła cała wspólnota seminaryjna wraz z moderatorami oraz przybyłymi księżmi proboszczami. Na samym początku, słowa wprowadzenia i powitania wypowiedział Ksiądz Rektor Marcin Załężny.

Po proklamacji Ewangelii rozpoczął się obrzęd ustanowienia lektorów oraz obrzęd włączenia w grono kandydatów do święceń. Następnie Ksiądz Biskup wygłosił okolicznościową homilię, nawiązując do usłyszanego Słowa Bożego. Kaznodzieja zauważył m.in., że pokora jest drogą do wytrwałości, zaś w tej drodze umacniamy się Słowem Bożym. Bezpośrednio po homilii, Ksiądz Biskup odmówił modlitwę ustanawiającą kandydatów lektorami.

Na zakończenie Mszy św., alumni wyrazili swoją radość z racji przyjętej posługi lektora oraz włączenia w grono kandydatów do święceń.

Pozdrawiamy całą wspólnotę seminaryjną, a nowym lektorom życzymy nieustannego otwarcia na Słowo Boże oraz duchowego wzrostu na drodze powołania kapłańskiego.

Tekst i zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła