TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Grzegorza, Salomei, Walerii 17 Listopada 2019, 07:59
Dziś 8°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Odpust w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 10:17 25.06.2019

Św. Apostołowie Piotr i Paweł dzięki łasce Bożej przełamali swoje słabości i stali się wielkimi głosicielami Chrystusa - mówił bp Łukasz Buzun, który przewodniczył sumie odpustowej w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu. Uroczystość połączono z udzieleniem młodzieży sakramentu bierzmowania i 45. rocznicą święceń kapłańskich proboszcza parafii.

W homilii bp Buzun wskazywał na św. Apostołów Piotra i Pawła, których droga życia zakończyła się męczeństwem. – Św. Piotr i Paweł oddali swoje życie za wiarę w Chrystusa. Dzisiaj są oni fundamentami Kościoła – powiedział celebrans.

Podkreślał, że dzisiejsza uroczystość skłania do refleksji na tym, jak człowiek przeżywa krzyż dnia codziennego. - Czy nie mamy pretensji, czy nie narzekamy, czy nie ma w nas nadmiaru narcyzmu i zapatrzenia w siebie, poszukiwania jedynie przyjemności? Takie pytania nasuwają się dziś, gdy wpatrujemy się w św. Apostołów – mówił kaznodzieja.

Zachęcał wiernych, aby starali się naśladować św. Apostołów, którzy całe życie poświęcili Panu Jezusowi. – Św. Piotr i Paweł szli drogą nawrócenia, bo jeden i drugi przeżył w swoim życiu przemianę. Apostołowie nawrócili się i zrozumieli swoje życie w kontekście swojego powołania. To są osoby fundamentalne i zachęcają nas, byśmy także szli drogą nawrócenia i miłości do Chrystusa – przekonywał biskup pomocniczy diecezji kaliskiej.

Sumę odpustową zakończyło odmówienie litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Uroczystość była okazją do złożenia życzeń proboszczowi parafii ks. prałatowi Stanisławowi Tofilowi obchodzącemu 45. rocznicę święceń kapłańskich.

Tekst i zdjęcia: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła