TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Antonii, Ignacego, Wiktora 17 Października 2021, 12:48
Dziś 10°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Otwarcie drugiego Domu dla Chłopaków w Broniszewicach

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 08:49 19.09.2021

Dziękujemy dzisiaj za wielką hojność Pana Boga. Nie byłoby tego Domu bez wytrwałości wielu - mówił o. Tomasz Gaj OP podczas mszy św. sprawowanej w Broniszewicach w diecezji kaliskiej z okazji poświęcenia drugiego Domu dla Chłopaków.

Na samym początku słowa wprowadzenia i powitania wypowiedziała s. Eliza Małgorzata Myk OP:

Po liturgicznym pozdrowieniu o. Tomasz Gaj OP podał intencje sprawowanej Eucharystii:

W homilii główny celebrans komentując przypowieść o siewcy wskazywał na dwie klamry w których zamyka się czytana Ewangelia i zwrócił uwagę na hojność siewcy:

Drugą klamrą na którą wskazywał kaznodzieja była wytrwałość:

Na zakończenie słowa wdzięczności wypowiedziała s. Aleksandra Zaręba OP, przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Świętego Dominika podkreślając, że podopieczni Domu Chłopaków w Broniszewicach są w oczach Boga najcenniejsi, a w ich spojrzeniu widać odbicie nieba:

Następnie głos zabrała s. Regina Dorota Krzesz OP, dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach i podziękowała anonimowemu darczyńcy, który w tym miejscu pozostawił swoje hojne serce:

Po mszy św. miało miejsce poświęcenie i uroczyste otwarcie drugiego Domu dla Chłopaków w którym zamieszka 11 chłopców z autyzmem:

W uroczystości uczestniczyli przybyli kapłani, siostry dominikanki z przełożoną generalną, przedstawiciele władz samorządowych, podopieczni, opiekunowie, przyjaciele domu i darczyńcy. Wieczorem na modlitwie brewiarzowej z siostrami dominikankami i podopiecznymi spotkał się biskup kaliski Damian Bryl.

Dom dla niepełnosprawnych osób w Broniszewicach istnieje od 1956 r. i od samego początku jest prowadzony przez Zgromadzenia Sióstr Świętego Dominika. Celem istnienia i działalności Domu dla Chłopaków w Broniszewicach jest niesienie pomocy dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Dom zapewnia całodobową, kompleksową pomoc osobom niesamodzielnym mając na względzie ich indywidualne potrzeby i możliwości. Placówka świadczy usługi bytowe, opiekuńcze, wspomagające, religijne i edukacyjne oraz terapię i rehabilitację. Sprawy priorytetowe w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach to: godność, wolność, intymność i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Tekst, zdjęcia i audio: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła