TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jarosława, Marka, Wiki 25 Kwietnia 2019, 14:52
Dziś 25°C
Jutro 24°C
Szukaj w serwisie

Pielgrzymka z Radiem Rodzina do Włoch

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 16:36 27.10.2018

40. rocznica wyboru do Stolicę Piotrową kardynała Karola Wojtyły, 50. rocznica śmierci Świętego Ojca Pio i Rok Świętego Stanisława Kostki – takie treści przyświecały naszej radiowej pielgrzymce do Włoch, która odbyła się w dniach od 13 do 21 października br.

Najważniejszym punktem naszego wspólnego pielgrzymowania było nawiedzenie grobu Świętego Jana Pawła II w dniu 16 października 2018 roku, kiedy wspominaliśmy 40. rocznicę wyboru Jana Pawła II oraz udział w środowej audiencji generalnej z Papieżem Franciszkiem.

Ponadto odwiedziliśmy przepiękną Florencję z zabytkową Katedrą Santa Maria del Fiore. Udaliśmy się także do Asyżu, gdzie żył i posługiwał Święty Franciszek. W programie naszej pielgrzymki znalazła się także miejscowość Cascia, gdzie mogliśmy się modlić przy grobie Świętej Rity. Oprócz tego byliśmy na Monte Casinno, w San Giovanni Rotondo, w Monte San Angelo, Mannopello, Loretto, Padwie czy Wenecji.

W ostatnim dniu naszego pielgrzymowania dotarliśmy także na wzgórze Kahlenberg, które tak mocno jest związane z naszą Ojczyzną.

Opiekunem duchowym naszej grupy był ks. Mateusz Puchała – Dyrektor Radia Rodzina i Telewizji Internetowej Dom Józefa, natomiast pielgrzymkę przygotowało Biuro Turystyczne Ital-Tour z Kalisza.

Pozdrawiamy wszystkich uczestników naszej pielgrzymki, a także słuchaczy Radia Rodzina, którzy każdego dnia nam duchowo towarzyszyli.

Zdjęcia: ks. Mateusz Puchała&Tomasz Klimowicz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła