TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Apolinarego, Miły, Róży 23 Sierpnia 2019, 07:43
Dziś 16°C
Jutro 26°C
Szukaj w serwisie

Panama w Kaliszu: Światowe Dni Młodzieży przeżywane w diecezji kaliskiej

ks. Szymon Rybak ks. Szymon Rybak 12:51 26.01.2019

Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego – pod takim hasłem w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu oraz Zespole Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej odbywa się spotkanie „Panama w Kaliszu”. W czasie trzech dni, młodzi z naszej diecezji, łączą się duchowo się Ojcem Świętym Franciszkiem oraz młodzieżą całego świata obecną w Panamie, uczestniczą we wspólnej modlitwie, katechezach oraz spotkaniach z ciekawymi ludźmi.

W sobotnie przedpołudnie, uroczystej Eucharystii w kaplicy seminaryjnej przewodniczył Ksiądz Biskup Łukasz Buzun. Po liturgicznym pozdrowieniu słowa powitania i wprowadzenia wypowiedział ks. Marek Muzyka ze Stowarzyszenia „Tratwa”.

W homilii, Biskup Łukasz odniósł się do hasła przewodniego Światowych Dnia Młodzieży, a następnie zachęcał ludzi młodych, aby umieli rozeznawać swoją życiową sytuację.

Organizatorem spotkania „Panama w Kaliszu” jest Stowarzyszenie „Tratwa” oraz diecezjalne duszpasterstwo młodzieży. Nad całością czuwa ks. Marek Muzyka oraz ks. Przemysław Kapała.

34. Światowe Dni Młodzieży odbywają się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. w Panamie. Tematem spotkania są słowa Matki Bożej zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: „Oto ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według słowa Twego” (Łk 1,38). Diecezję kaliską reprezentuje grupa 29 osób, w tym 2 kapłanów na czele z ks. Witoldem Kałmuckim – diecezjalnym duszpasterzem młodzieży.

Zdjęcia: ks. Szymon Rybak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła