TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Alfa, Leonii, Tytusa 20 Kwietnia 2024, 03:26
Dziś 4°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

Twórca naprotechnologii prof. Thomas Hilgers w Poznaniu

Prof. Thomas Hilgers przyjechał do poznania na XIII Poznańskie Dni Medycyny Perinatalnej. Jest klinicystą na oddziale położniczo - ginekologicznym na Uniwersytecie Creighton w USA...

Jeszcze jako student medycyny zafascynował się przesłaniem encykliki „Humanae Vitae” papieża Pawła VI co zainspirowało go do poszukiwań etycznej alternatywy dla współczesnej medycyny zajmującej się ludzką płodnością. W 1985 r. prof. Hilgers założył Instytut Badań nad Ludzką Rozrodczością im. Pawła VI w Omaha (Nebraska). Założył też i kierował Centrum Edukacyjno-Badawczym Naturalnego Planowania Rodziny przy Uniwersytecie Creighton. Jest także członkiem Papieskiej Akademii Życia, do której został zaproszony przez Jana Pawła II.

W wyniku działalności  badawczej  profesora Thomasa W. Hilgersa, specjalisty w dziedzinie medycyny i chirurgii rozrodu z Krajowego Centrum Zdrowia Kobiet w Omaha, Nebraska, rozwinęło się nowe podejście do opieki nad zdrowiem kobiety. Program ten jest stowarzyszony z Uniwersytetem Medycznym  Creightona.


Największą różnicą NaProTECHNOLOGII (Technologii Naturalnej Prokreacji), od obecnie szeroko stosowanych metod, jest jej zdolność do współpracy z naturalnymi mechanizmami rozrodczości człowieka i cyklem miesiączkowym. NaProTECHNOLOGIA jest możliwa dzięki wykorzystaniu CREIGHTON MODEL FertlityCare Opieki nad Płodnością, systemu który jest znormalizowaną modyfikacją Metody Owulacyjnej Billingsa. Znormalizowanie to powoduje, że MODEL CREIGHTONA jest szczególnie przydatny w obszarze zdrowia kobiety. Podczas gdy system może być użyty jako metoda planowania rodziny, dostarcza on też biologiczne markery dla pomyślnej oceny klinicznej i leczenia takich objawów jak: nawracające torbiele jajników, długie i nieregularne miesiączki, napięcie przedmiesiączkowe, depresja po porodzie, bezpłodność, powracające poronienia i pozostałe dolegliwości spotykane u kobiet w wieku rozrodczym. Zadaniem NaProTECHNOLOGII jest spojrzenie na źródło problemu i poprzez pomoc medyczną w osiągnięciu lepszego zdrowia u kobiet dotkniętych tymi problemami, NAProTECHNOLOGIA ogólnie daje lepsze wyniki niż obecne programy wykorzystujące różne sztuczne techniki reprodukcji.
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła