TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Arnolda, Dory, Pawła 16 Stycznia 2021, 00:02
Dziś -3°C
Jutro -4°C
Szukaj w serwisie

Uroczystości odpustowe w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Zdunach

Tomasz Klimowicz Tomasz Klimowicz 00:58 28.06.2020

W sobotnie popołudnie, Ksiądz biskup Łukasz Buzun przewodniczył uroczystościom odpustowym w parafii Św. Jana Chrzciciela w Zdunach. Młodzieży biskup pomocniczy diecezji kaliskiej udzielił sakramentu bierzmowania.

Na początku mszy św. czcigodnego gościa, parafian, a szczególnie młodzież powitał proboszcz w Zdunach ks. Krzysztof Śliczny.

W homilii biskup Łukasz mówił - Nasze życie powinno być szkołą wiary i zawierzenia. A przez to jest też szansą, aby człowiek dojrzewał, dorastał, bo tak jak Maryja była ogarnięta cała zaufaniem wobec Boga - to jest też dla nas punkt odniesienia i droga, żebyśmy dojrzewali do tego, że człowiek cały jest ogarnięty tym ukierunkowaniem siebie na Pana Boga.

Dalej bp Buzun przestrzegał – Potrzebujemy Eucharystii, potrzebujemy modlitwy, bo szatan krąży jak lew, by kogoś poźreć. Bez Eucharystii, bez modlitwy, łatwo ulegniemy duchowi tego świata i człowiek wykrzywi się w stronę sceptycyzmu, nihilizmu i zamknięcia się w sobie, w swoich żalach i pretensjach.

Po komunii św. przedstawiciele bierzmowanej młodzieży wyrazili swoje podziękowania na ręce biskupa Łukasza, ks. proboszcza Krzysztofa oraz ks. Tomasza.

Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa wraz z procesją Eucharystyczną dookoła świątyni zwieńczyły uroczystości w Zdunach.

Parafia Św. Jana Chrzciciela w Zdunach sięga swymi początkami roku 1261. Obecna barokowa świątynia została zbudowana w latach 1719 – 1733. Proboszczem parafii od roku 2014 jest ks. Krzysztof Śliczny, wicedziekan dekanatu zdunowskiego i diecezjalny asystent Grup Modlitwy Ojca Pio.

Zdjęcia: Tomasz Klimowicz/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła