TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca 22 Lipca 2019, 19:14
Dziś 22°C
Jutro 22°C
Szukaj w serwisie

Wigilia dla podopiecznych Kaliskiego Domu Opieki Caritas

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 15:43 22.12.2018

Ponad 350 osób zasiadło dzisiaj przy wigilijnym stole przygotowanym przez Caritas Diecezji Kaliskiej. Z podopiecznymi Kaliskiego Domu Opieki Caritas opłatkiem przełamał się biskup kaliski Edward Janiak.

W swoim słowie ordynariusz diecezji kaliskiej życzył, aby każdy spotykał dobrych ludzi. – Życzę wam wiary i dobrych ludzi wokół siebie, ale dajcie też coś od siebie drugiemu człowiekowi, np. dobre słowo, uśmiech nieraz nawet przez łzy. Tak żyjmy, abyśmy dla kogoś nie byli ciężarem – mówił bp Janiak, który zaprosił wszystkich do udziału we Mszy św. w święta Bożego Narodzenia.

Podziękował władzom miasta Kalisza, dzięki którym Caritas może wydawać codziennie posiłki. Dziękował także dyrektorowi i pracownikom Caritas Diecezji Kaliskiej za służbę ludziom, którym dzisiaj ciężko żyje się.

Wszyscy podopieczni otrzymali paczki świąteczne przygotowane w ramach akcji „Tytka Charytatywna”.

- Dzięki „Tytkom Charytatywnym” jesteśmy w stanie bardzo wiele osób nie tylko z Kalisza, ale z całej diecezji wyposażyć w paczkę żywnościową. W tym roku wydaliśmy ponad 10 tys. tytek i wszystkie zostały zapełnione produktami spożywczymi. Tytki przygotowywali ludzie dobrej woli, przedsiębiorstwa, szkoły, zespoły charytatywne działające przy parafii – powiedział w rozmowie z KAI ks. Jacek Andrzejczak, dyrektor Caritas Diecezji Kaliskiej.

Caritas jest czynny codziennie, także w święta. – Każdego dnia staramy się przygarniać osoby potrzebujące pomocy, aby je nakarmić, wyposażyć w ciepłą odzież. Można skorzystać także z punktu lekarskiego. W Wigilię o godz. 13.00 będzie wydawany posiłek oraz paczki żywnościowe. Także w święta Bożego Narodzenia będziemy pełnić dyżury, aby udzielać pomocy – zaznaczył szef Caritasu.

W spotkaniu uczestniczyli także: wiceprezydenci Kalisza Grzegorz Kulawinek i Mateusz Podsadny, ks. Krzysztof Ligocki, proboszcz parafii św. Brata Alberta w Kaliszu i przedstawiciele instytucji współpracujących z Caritas Diecezji Kaliskiej.

W poniedziałek, 24 grudnia, wigilia z udziałem biskupa odbędzie się w schronisku dla bezdomnych mężczyzn prowadzonym przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Kaliszu.

Tekst za: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI
Zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła