TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Danuty, Jana, Janiny 24 Czerwca 2021, 23:11
Dziś 19°C
Jutro 18°C
Szukaj w serwisie

10. Pielgrzymka dzieci i młodzieży do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niedźwiadach

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 19:23 05.09.2020

Postawiłem na Maryję – to hasło 10. Pielgrzymki dzieci i młodzieży do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niedźwiadach koło Kalisza „Od Józefa do Karmelu”.

Pielgrzymka z roku na rok przyciąga coraz większość ilość wiernych. W tym roku na zbiórce przy Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu stawiło się aż 250 pątników, którzy po krótkiej modlitwie do św. Józefa, wyruszyli w  czterokilometrową trasę.

O godzinie 11.00 pielgrzymi wzięli udział w Mszy św. , której przewodniczył ks. Sylwester Sowizdrzał, orionista, a koncelebrowali kapłani biorący udział w pielgrzymce.

W homilii ks. Sylwester wskazywał, jak wielkim dobrem jest pielgrzymka dzieci i młodzieży. Podkreślał, że w rodzinie odzwierciedla się miłość Pana Boga do człowieka i nawiązywał do osoby kard. Stefana Wyszyńskiego oraz św. Jana Pawła II.

Po Mszy Świętej przed drogą powrotną, uczestnicy mogli pokrzepić się posiłkiem, przygotowanym przez Caritas Diecezji Kaliskiej, dzięki życzliwości dyrektora ks. kan. Jacka Andrzejczaka.

Pielgrzymka zakończyła się przemarszem do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu około godziny 14.30.

Pielgrzymka, która zainicjowana została w 2010 roku przez dwie kaliskie rodziny, od samego początku adresowana jest do dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny i ich rodzin. Jej organizatorami byli: Delegat Biskupa Kaliskiego ds. Życia Konsekrowanego prof. Michał Kieling, Caritas Diecezji Kaliskiej, parafia Opatrzności Bożej w Kaliszu, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu, Stowarzyszenie „Tratwa” na Rzecz Ewangelizacji Dzieci i Młodzieży oraz osoby świeckie.

W przyszłą niedzielę (12 września) o godz. 17:25 na  antenie Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej (103,1 FM)  wyemitujemy reportaż z tegorocznej pielgrzymki.

Zdjęcia: ks. Grzegorz Mączka/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła