TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Kingi, Krystyna, Michaliny 24 Lipca 2024, 05:39
Dziś 16°C
Jutro 22°C
Szukaj w serwisie

Tworzymy nowe studio nagraniowe i prosimy o wsparcie

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 19:48 01.04.2022

27 grudnia 2021 roku Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej świętowało 23. rocznicę powstania. Na przestrzeni ostatnich trzech lat przeprowadziliśmy gruntowną modernizację naszej rozgłośni. Pracujemy na nowoczesnym sprzęcie w wyremontowanych pomieszczeniach, ale cały czas chcemy się rozwijać.

W roku 2022 zamierzamy rozpocząć nadawanie naszego programu przez całą dobę. Chcielibyśmy Państwu towarzyszyć cały dzień i noc – to marzenie towarzyszyło nam od lat.

Zdajemy sobie sprawę, że całodobowy program radiowy jest wielkim wyzwaniem, dlatego chcemy się jak najlepiej do tego przygotować.

Nasze działania rozpoczęliśmy od stworzenia dodatkowego studia nagraniowego, które będzie niezbędne przy 24–godzinnej emisji. W tym celu chcemy zaadaptować pomieszczenie starej serwerowni i archiwum. Konieczne jest wstawienie ścianki działowej, dodatkowych dźwiękoszczelnych drzwi, montaż nowej wykładziny, instalacja klimatyzacji oraz malowanie. Dodatkowo w celu uzyskania lepszej akustyki pomieszczenie musi zostać odpowiednio wygłuszone. Naturalnie studio nagraniowe, by spełniać swoje zadanie, musi być wyposażone w niezbędny sprzęt: komputer, monitor, mikrofon studyjny (korzystamy w naszej rozgłośni z produktów firmy Shure), studyjny statyw do mikrofonu, słuchawki oraz zasilacze UPS.

Podjęcie decyzji o tworzeniu dodatkowego studia nagraniowego nie było łatwe.

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej jest katolicką rozgłośnią lokalną o statusie nadawcy społecznego. Naszą misją jest docieranie do osób, które chcą słuchać dobrych treści, a profil naszej rozgłośni można określić jako religijno–społeczny, co oznacza, że nie jesteśmy związani z żadną siłą polityczną, ekonomiczną czy społeczną. Można u nas usłyszeć audycje modlitewne, formacyjne, kulturalne i społeczne. Nie emitujemy reklam, materiałów sponsorowanych ani audycji wyborczych, z których większość komercyjnych nadawców utrzymuje swoje rozgłośnie.

Jako stacja niekomercyjna utrzymujemy się jedynie z ofiar, jakie otrzymujemy od Was, Drodzy Radiosłuchacze i Sympatycy naszej rozgłośni.

Dziękując za dotychczasową ofiarność właśnie Wam proponujemy dziś udział w tworzeniu nowego studia.

Wierzymy, że możemy liczyć na Waszą życzliwość i pomoc w rozwoju naszej rozgłośni. Wsparcie materialne naszych działań remontowych niech będzie realnym wkładem w budowę niezwykłej ekipy radiowej. Bądźcie częścią naszego zespołu!

Darowizny na ten cel można wpłacać na konto bankowe:

Radio RODZINA Diecezji Kaliskiej
ul. Złota 144
62-800 Kalisz

78109011280000000152604471/Santander
 

Z dopiskiem: Darowizna na rzecz Radia Rodzina – remonty

Można także skorzystać z szybkiej płatności online, która jest dostępna tutaj.

Wszystkich Ofiarodawców polecamy w naszych modlitwach na antenie Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej.

 

Pierwszy etap prac - instalacja elektryczna:

 

Drugi etap prac - montaż ścianki działowej i drzwi dźwiękoszczelnych:

 

Trzeci etap prac - szpachlowanie, gładź i szlifowanie:

 

Czwarty etap prac - malowanie:

 

Piąty etap prac - położenie nowej wykładziny, montaż klimatyzacji, monitoringu, zegara radiowego oraz nowego oświetlenia:

 

Szósty etap prac - zakup i montaż nowych mebli:

 

Szósty etap prac - profesjonalne wygłuszanie studia:

 

Siódmy etap prac - instalacja komputera i sprzętu:

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła