TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama 02 Czerwca 2020, 20:47
Dziś 15°C
Jutro 17°C
Szukaj w serwisie

100-lecei konsekracji kościoła, 50. rocznica święceń kapłańskich i odpust parafialny w Broniszewicach Nowych

ks. Szymon Rybak ks. Szymon Rybak 18:23 23.06.2019

On tu jest, nasz Bóg, zawsze kiedy wchodzimy do świątyni uświadamiamy sobie  Jego obecność, milczącą obecność  -  mówił Biskup Stanisław Napierała w czasie Mszy Świętej z okazji 100-lecia konsekracji kościoła, 50. rocznicy świeceń kapłańskich proboszcza oraz odpustu parafialnego Świętych Apostołów Piotra  i Pawła w  Broniszewicach Nowych.

Na początku Eucharystii głos zabrali przedstawiciele parafii, dzieci pierwszokomunijne oraz proboszcz parafii ksiądz kanonik Kazimierz Klósak, którzy wyrazili swoja wdzięczność za przybycie Biskupa Stanisława na parafialne uroczystości.

Swoją homilię biskup Stanisław podzielił na trzy części.  W pierwszej części mówił o patronach parafii, Świętych Apostołach Piotrze i Pawle jako naszych orędownikach dzisiaj.

W drugiej części homilii kaznodzieja odniósł się do 100-rocznicy konsekracji kościoła parafialnego. Wyjaśniał czym jest konsekracja i jakie ma znaczenie w wypadku budynku sakralnego.  

W trzeciej części homilii Biskup Senior nawiązał do 50 rocznicy świeceń kapłańskich proboszcza parafii, który w Broniszewicach Nowych jest od 26 lat. Życzył jubilatowi i parafianom, aby na nowo odkrywali siebie, budując wspólnie żywy Kościół Jezusa Chrystusa.  

Po homilii w procesji z darami oprócz chleba i darów ofiarnych został przyniesiony nowy kielich. Dar dla parafii od proboszcza miejsca.

Uroczystość zakończyła się procesją Eucharystyczną.

Wszystkim parafianom, gościom oraz jubilatowi gratulujemy pięknej uroczystości i życzymy opieki patronów Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła.  

Zdjęcia: ks. Szymon Rybak/Radio Rodzina Kalisz    

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła