TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Dory, Gerarda, Maryny 24 Września 2020, 12:19
Dziś 22°C
Jutro 18°C
Szukaj w serwisie

100-lecie pracy jezuitów w pobernardyńskim klasztorze w Kaliszu

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 11:19 07.01.2020

Dziękujemy dzisiaj Panu Bogu za 100-letnią posługę ojców jezuitów w naszym mieście – mówił biskup Łukasz Buzun w czasie Mszy św. dziękczynnej sprawowanej w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego w Kaliszu.

Jubileusz 100-lecia pracy ojców jezuitów w pobernardyńskim kompleksie klasztornym wpisał się w przeżywaną uroczystość Objawienia Pańskiego oraz III Kaliski Orszak Trzech Króli.

Na samym początku słowa wprowadzenia i powitania wypowiedział o. Andrzej Lemiesz SJ – Superior Klasztoru Ojców Jezuitów w Kaliszu. - Dokładnie w Pasterkę minęło 100 lat jak Jezuici przybyli ponownie do Kalisza i tę świątynię otrzymali od księdza Prymasa Polski. Nasza była zajęta przez protestantów, więc żeśmy nie odbijali im, tylko dostali inną - zaznaczył superior.

Homilię wygłosił o. Tomasz Ortmann SJ – Przełożony Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego, który w swoim słowie porównał obecność ojców jezuitów w Kaliszu do trzech darów złożonych przez Mędrców ze Wschodu: złota, kadzidła i mirry.

Gratulujemy pięknego jubileuszu i życzymy, aby obecność ojców jezuitów na kaliskiej ziemi nieustannie przyczyniała się do pogłębiania wiary i duchowości ignacjańskiej  pośród mieszkańców Kalisza.

Zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła