TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Kornela, Lizy, Stanisława 08 Maja 2021, 20:59
Dziś 7°C
Jutro 19°C
Szukaj w serwisie

125 lat kościoła i odpust w parafii pw. Narodzenia NMP w Sośniach

ks. Szymon Rybak ks. Szymon Rybak 10:28 09.09.2020

W parafii pw. Narodzenia NMP w Sośniach świętowanie odpustu patronalnego zbiegło się z rocznicą 125 lat istnienia kościoła, uroczystością bierzmowania młodzieży oraz wręczeniem pierścieni św. Józefa osobom szczególnie zaangażowanym w pracę na rzecz wspólnoty parafialnej. Uroczystościom przewodniczył bp Łukasz Buzun, biskup pomocniczy naszej diecezji, który rozpoczął obchody odpustowe od poświęcenia odnowionego dachu kościoła.

W powitaniu proboszcz parafii kan. Leszek Grodziński przypomniał krótko historię świątyni i zaprosił wszystkich do dziękczynienia Bogu za miejsce modlitwy oraz za ludzi zaangażowanych zarówno w budowanie jedności parafii, jak również w prace remontowe wykonywane w kościele. Z okazji jubileuszu siedmioro zasłużonych parafian otrzymało pierścienie św. Józefa jako podziękowanie za wieloletnią pracę na rzecz wspólnoty parafialnej.

W homilii ks. biskup Łukasz Buzun podkreślał rolę Maryi w historii zbawienia i zachęcał młodzież mającą przyjąć sakrament bierzmowania do odpowiedzialnego życia opartego na zaufaniu Bogu i odkrywaniu planów i zamiarów Stwórcy, jak również odwagi w wyborze dobra, prawdy i miłości jako wartości nieodzownych dla szczęśliwego życia. Odwołując się do historii Maryi i tradycji, która przedstawia pierwsze lata życia Matki Chrystusa oraz Jej rodzinny dom, celebrans apelował o budowanie dobrych więzi rodzinnych i zwrócenie szczególnej uwagi na dobro, które każdy człowiek może i ma prawo otrzymać w swoim domu rodzinnym.

Na zakończenie Eucharystii zgromadzeni na modlitwie prosili o szczególną opiekę Najświętszej Maryi Panny nad wszystkimi rodzinami i pomoc we współpracy z natchnieniami Ducha Świętego, a zwieńczeniem świętowania było błogosławieństwo udzielone wspólnocie parafialnej.

Tekst i zdjęcia: ks. Grzegorz Mączka/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła