TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Augustyna, Kamelii, Lidii 04 Sierpnia 2021, 02:58
Dziś 14°C
Jutro 16°C
Szukaj w serwisie

281. Wieruszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Marta Brzozowska Marta Brzozowska 15:52 23.08.2020

Z parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Wieruszowie w niedzielny poranek, 23 sierpnia, wyruszyła 281. Wieruszowska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Ojcowie paulini, którzy od prawie trzystu lat wędrują do Pani Jasnogórskiej, ze względu na panujące warunki epidemiczne ograniczyli liczbę pątników do 50, ale grupa, którą spotkaliśmy na trasie pielgrzymowania, jest pełna radości i z werwą idzie na „imieniny Matki Bożej Częstochowskiej”.

Pielgrzymowanie rozpoczęło się Mszą św. o godz. 6.00 w Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, której przewodniczył kierownik pielgrzymki – o. Marcin Wrzochol, a koncelebransami byli: przeor klasztoru i proboszcz parafii – o. Piotr Piechocki, a także ks. Jakub Stanecki z parafii św. Stanisława BM w Wieruszowie, który w tym roku podtrzymuje tradycję wspólnego pielgrzymowania kapłanów parafii wieruszowskich.

Przed pątnikami ponad 100 km szlaku podzielonego na trzy dni wędrowania (23–25 sierpnia) i świętowanie uroczystości Pani Jasnogórskiej 26 sierpnia. Z powodu sytuacji epidemicznej organizatorzy skrócili czas pielgrzymki do 4 dni rezygnując z pieszego powrotu do Wieruszowa. Dodatkową trudnością są codzienne powroty całej grupy na nocleg w swoich domach rodzinnych i poranne wyjazdy na kolejne etapy pielgrzymki, ale pielgrzymi ufają Bożej łasce i wsparciu Maryi na tej drodze do tronu Pani i Królowej Polski.

Zdjęcia: ks. Grzegorz Mączka/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła