TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Augustyna, Kamelii, Lidii 04 Sierpnia 2021, 01:42
Dziś 14°C
Jutro 16°C
Szukaj w serwisie

50. Rocznica Koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Golinie

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 17:13 23.08.2020

Maryja prowadzi nas do lekarza, którym jest Chrystus. Prowadzi człowieka, ukąszonego przez Szatana,  nie pozwalając mu zasnąć w grzechu i przez to stać się nieszczęśliwym. - mówił Biskup Pomocniczy Łukasz Buzun, który przewodniczył Sumie Odpustowej połączonej z obchodami 50. Rocznicy Koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Golinie.

Po Eucharystycznym pozdrowieniu proboszcz parafii - ks. Janusz Pytlik - przywitał zgromadzonych i przypomniał o zupełnie innych okolicznościach tegorocznej uroczystości.

W homilii bp Łukasz Buzun  nawiązując do Matki Bożej Pocieszenia przytoczył słowa św. Bonawentury. Dalej kaznodzieja wskazuje na przyczynę obecności smutku w życiu człowieka, jaką jest grzech. Biskup Pomocniczy, odwołując się do dzisiejszej Ewangelii, zaznaczył, że należy prosić Maryję, by stała na straży ludzkiej wiary.

Przed zakończeniem Mszy św. zgromadzeni odmówili Litanię do Matki Bożej Pocieszenia. Miał również miejsce Akt Oddania się Matce Bożej. a wspólna modlitwa zakończyła się Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Na zakończenie Parafianie podziękowali bp Łukaszowi Buzunowi za sprawowaną Eucharystię, wręczając Mu obraz Matki Bożej Pocieszenia. Biskup Pomocniczy zwrócił się do zgromadzonych wiernych.

Wszystkim czcicielom Matki Bożej Pocieszenia oraz zgromadzonym gratulujemy pięknej uroczystości i życzymy dalszej opieki tej wyjątkowej Patronki.

Zdjęcia: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła