TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Celestyny, Iwony, Piotra 20 Maja 2019, 01:51
Dziś 12°C
Jutro 20°C
Szukaj w serwisie

Biskup Edward Przyjacielem Biblioteki w Sieroszewicach

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 17:54 07.10.2018

Biskup kaliski Edward Janiak i wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski odebrali statuetki Przyjaciela Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach. Spotkanie z gośćmi odbyło się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W piątek, 5 października 2018 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach biskup kaliski Edward Janiak i wójt Czesław Berkowski spotkali się z uczniami klasy szóstej i ósmej Szkoły Podstawowej w Rososzycy. Zaproszonych gości i młodzież gorąco przywitała dyrektor biblioteki Maria Marciniak.

Uczniowie wysłuchali dwóch opowiadań związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości z książki „Dzieje Państwa Polskiego. Historia Polski”, które przeczytali dostojni goście.

Uczniom towarzyszyły wychowawczynie Beata Rauk i Wioletta Praczyńska. Spotkanie zaszczycili także swoją obecnością: ks. kanonik Damian Hołoś, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Latowicach, ks. kanonik Krzysztof Duchnowski, kapelan biskupa i Renata Jurowicz, redaktor dwutygodnika „Opiekun”.

Po czytaniu ks. biskup Edward Janiak podkreślał, że w diecezji kaliskiej obchodzony jest Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego. – Tysiące ludzi z Polski i zagranicy przyjeżdżają do św. Józefa, aby powierzać mu swoje sprawy. Św. Józef to patron małżonków i rodzin. Młodzi ludzie modlą się do niego o dobrą żonę i dobrego męża. Zachęcam was do modlitwy – mówił ordynariusz diecezji kaliskiej. Duchowny opowiedział młodzieży o funkcjonowaniu Zespołu Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej i zachęcał do wstąpienia w jej progi po zakończeniu nauki w szkole podstawowej.

W swoim wystąpieniu wójt dziękował dyrektor i pracownikom biblioteki za zaangażowanie na rzecz krzewienia czytelnictwa poprzez organizowanie spotkań autorskich, okolicznościowych czytań, czy konkursów dla dzieci i dorosłych.

Spotkanie było okazją do wręczenia ks. biskupowi Edwardowi Janiakowi i wójtowi Czesławowi Berkowskiemu statuetek Przyjaciel Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach.

Po zakończeniu części oficjalnej młodzież mogła obejrzeć wystawę przygotowaną z okazji 100-lecia niepodległości. Ks. biskup ofiarował uczniom obrazki z wizerunkiem św. Józefa Kaliskiego.

Warto przypomnieć, że biskup kaliski Edward Janiak gościł w sieroszewickiej książnicy w listopadzie 2015 roku z okazji spotkania z cyklu „Dziecięce lata Karola Wojtyły”.

Tekst i zdjęcia: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła