TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Dory, Gerarda, Maryny 24 Września 2020, 12:41
Dziś 22°C
Jutro 18°C
Szukaj w serwisie

Biskup Edward spotkał się z uczestnikami VI Ostrowskiego Orszaku Trzech Króli

ks. Grzegorz Mączka ks. Grzegorz Mączka 09:04 07.01.2020

Ulicami Ostrowa Wielkopolskiego, w uroczystość Objawienia Pańskiego, już po raz szósty przeszedł Orszak Trzech Króli. Licznie zgromadzeni ostrowianie przeszli z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Konkatedry, gdzie z uczestnikami marszu spotkał się biskup kaliski Edward Janiak.

Przy Domu Katolickim orszak napotkał Heroda. Jasełka przygotowały dzieci ze świetlicy Boże Podwórko. Punktem kulminacyjnym Orszaku Trzech Króli była Eucharystia sprawowana w Konkatedrze przez ks. kan. Krzysztofa Nojmana. – Tę Mszę św. sprawuję za was wszystkich obecnych na tej Eucharystii, szczególnie za uczestników naszego VI Ostrowskiego Trzech Króli, prosząc dla wszystkich o Bożą opiekę, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Jezusa Chrystusa w codziennym życiu, aby Pan Bóg dał do tego siłę i pomoc – powiedział proboszcz.

Przed zakończeniem Eucharystii uczestnikom orszaku podziękował biskup kaliski Edward Janiak, który wskazywał, że dzisiaj Orszaki Trzech Króli przeszły w ponad 900. miejscowościach. - W tą wielką ilość wpisujecie się wy swoim świadectwem i wiernością. Nawet, gdy ktoś jest zmotywowany jakąś intencją osobistą to włączamy się w ten wielki orszak, który dzisiaj przemierza w polskich miastach – mówił duchowny.

Złożył mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego życzenia noworoczne. – Życzę, abyśmy byli wierni Panu Bogu, wierni przykazaniom Bożym i też Matce Najświętszej, bo wierzmy w to bardzo mocno, że Pani Częstochowska jest naszą Królową. Zawierzmy nasze rodziny dzisiaj, zawierzmy nasze otoczenie, miejsca pracy – zaznaczył hierarcha.

Na zakończenie Mszy św. bp Edward Janiak pobłogosławił kredę i kadzidło oraz udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Po Eucharystii w murach świątyni odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu WOW (Wielkopolski Ostrów Wielbi, Wielbimy Ojca Wszechmogącego).

Orszak Trzech Króli zorganizowała parafia konkatedralna pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz parafia Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim.

Tekst za: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI
Zdjęcia: ks. Szymon Rybak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła