TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2020, 13:41
Dziś 7°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

Biskup Kaliski Edward Janiak na Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020 w PWSZ w Kaliszu

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 10:07 05.10.2019

Tyle marzeń i planów – życzę, żeby Pan Bóg błogosławił i wierzę mocno, że to wszystko się zrealizuje – mówił Biskup Kaliski Edward Janiak podczas inauguracji nowego roku akademickiego i jubileuszu 20-lecia istnienia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu.

Wszystkich zgromadzonych i studentów powitał prof. Andrzej Wojtyła, rektor PWSZ w Kaliszu, który w swoim przemówieniu przypomniał historię uczelni i nawiązał do sukcesów szkoły, które zostały zrealizowane w minionym roku.

Najważniejszym punktem była immatrykulacja studentów I roku. Podczas uroczystości podpisany został akt powołania Światowego Instytutu Zdrowia Rodziny w Kaliszu, uhonorowano także zasłużonych pracowników, a wykład inauguracyjny wygłosił prof. Otis Brawley z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa z Baltimore w USA.

Jubileusz 20-lecia PWSZ świętowali wraz z władzami i studentami parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa i służb mundurowych, a także reprezentanci środowisk naukowych. W swoim wystąpieniu Biskup Kaliski Edward Janiak wyraził podziękowanie za 20-letnią pracę na rzecz kształcenia i formowania młodego człowieka i życzył Bożego błogosławieństwa na czas realizacji kolejnych marzeń i planów.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu została utworzona 15 lipca 1999 roku, a pierwsza inauguracja roku akademickiego odbyła się 18 października.

Gratulujemy pięknego jubileuszu 20-lecia istnienia uczelni i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie naukowej, badawczej i dydaktycznej.

Tekst i zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła