TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Laury, Laurentego, Nory 06 Czerwca 2020, 14:57
Dziś 17°C
Jutro 20°C
Szukaj w serwisie

Biskup Kaliski Edward Janiak na uroczystej Sesji Rady Miasta Kalisza

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 10:27 08.06.2019

Życzę wszystkim byśmy mieli udział w tym twórczym budowaniu imienia miasta Kalisza, żebyśmy byli z tego dumni, że stąd jesteśmy i że tutaj żyjemy – mówił Biskup Kaliski Edward Janiak podczas uroczystej Sesji Rady Miasta Kalisza, która 8 czerwca br. odbyła się w Sali Koncertowej im. prof. Jerzego Rubińskiego WPA UAM.

Piątkowa sesja o niezwykle uroczystym charakterze rozpoczęła oficjalne obchody Święta Miasta Kalisza. Na samym początku w przebieg uroczystości wprowadził Przewodniczący Rady Miasta Kalisza – Janusz Pęcherz, który jednocześnie powitał przybyłych gości. W swoim wystąpieniu Krystian Kinastowski - Prezydent Miasta Kalisza apelował o wspólne zaangażowanie na rzec dobra miasta Kalisza.

Podczas sesji miała miejsce także ceremonia wręczenia godności i wyróżnień osobom za wybitne zasługi dla Kalisza. Nagrodę Miasta Kalisza otrzymała Barbara Wypych. Odznaki Honorowe Miasta Kalisza odebrali: Grzegorz Chwiałkowski, Krzysztof Dremza, Edward Pudełko, Grażyna Schlender i Preston Twinnig Partnerships Committee. Tytuł Honorowy Przyjaciela Miasta Kalisza został nadany: Ewie Marii Andrzejewskiej, Jackowi Kasprzakowi, Mieczysławowi Machowiczowi, Jolancie Nowińskiej, Elżbiecie Świtaj i Robertowi Kucińskiemu.

Biskup Kaliski Edward Janiak podczas uroczystej Sesji Rady Miasta Kalisza podziękował za współprace z kościołem oraz parafiami: - Ta współpraca ujawnia się w trosce o zabytki, ale też w pracy charytatywnej z Caritas Diecezji Kaliskiej. Jestem tutaj siódmy rok i jestem ostrożny w prośbach, ale nie spotkałem się nigdy z odpowiedzią negatywną za co bardzo serdecznie dziękuję – mówił biskup Edward Janiak.

W swoim wystąpieniu ordynariusz kaliski odniósł się także do pielgrzymki św. Jana Pawła II do Kalisza z 4 czerwca 1997 roku oraz do św. Józefa – Patrona Miasta Kalisza: - To co jest bardzo piękne to piętno zostawione w Kaliszu przez Jana Pawła II. Dał On właściwie kierunek szacunku do rodziny, do każdego początek życia i chcemy o tym pamiętać, bo w tych dniach wspominamy 22. rocznicę, jak Jan Paweł II stanął na ziemi kaliskiej. (…) Nie zapominajmy jakiego mamy patrona - świętego Józefa. On jest naprawdę skutecznym opiekunem – przypomniał Pasterz Kościoła Kaliskiego.

Biskup Edward Janiak wypowiedział także słowa życzeń i zapewnił o dalszej współpracy pomiędzy miastem a diecezją kaliską: - Życzę Państwu wszystkim byśmy mieli udział w tym twórczym budowaniu imienia miasta Kalisza, żebyśmy byli z tego dumny, że stąd jesteśmy, że tutaj żyjemy i wnosząc nasz pozytywny udział czy tutaj żyjemy i wnosząc właśnie nasz pozytywny udział do rozwoju miasta. Ja wśród tych obywateli wpisuje się do waszej dyspozycji i sobie też życzę żebym mógł stanąć na wysokości wezwań w tym mieście. Bardzo serdecznie dziękuję za współpracę – zakończył ordynariusz kaliski.

W uroczystej Sesji Rady Miasta Kalisza wzięli udział włodarze Miasta na czele z Januszem Pęcherzem – Przewodniczącym Rady Miasta Kalisza oraz Krystianem Kinastowskim – Prezydentem Miasta Kalisza. Wśród zaproszonych gości był m.in. Biskup Kaliski Edward Janiak oraz ks. prał. Jacek Plota- Kustosz Narodwego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Piątkowa sesja Rady Miasta Kalisza rozpoczęła także obchody 28. edycji Święta Miasta Kalisza.

Tekst i zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła