TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Dominiki, Jaropełka, Łucji 06 Lipca 2020, 13:02
Dziś 18°C
Jutro 16°C
Szukaj w serwisie

Biskup Łukasz Buzun udzielił ministrantom posługi lektoratu

ks. Szymon Rybak ks. Szymon Rybak 14:57 24.11.2019

W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 24 listopada 2019 roku w czasie uroczystej Mszy Świętej w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Kaliskiej, 33 ministrantów przyjęło posługę lektoratu z rąk Biskupa Łukasza Buzuna. W uroczystości wzięli udział rodzice ministrantów, którzy towarzyszyli w tym dnu swoim dzieciom.

Bezpośrednie przygotowanie do posługi trwało przez dwa wekendy. Odpowiedzialnymi za formacje byli ks. kan. Jarosław Kołodziejczak diecezjalny duszpasterz ministrantów, diakoni, klerycy oraz osoby świeckie.

Na początku Eucharystii głos zabrał ks. kan. Jarosław Kołodziejczak, który poprosił Biskupa Łukasza o udzielenie ministrantom posługi lektoratu oraz o modlitwę w ich intencji. Po odczytaniu Ewangelii przedstawieni zostali kandydaci do posługi lektoratu. Następnie Biskup wygłosił homilie po której  odbył się obrzęd ustanowienia lektorów.

Na zakończenie Eucharystii przedstawiciele ministrantów wyrazili swoja wdzięczność wobec Biskupa Łukasza, wobec prowadzących przygotowanie oraz zebranych rodziców.

Zdjęcia: Karolina Gaweł& ks. Szymon Rybak/ Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła