TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Eleonory, Lenki, Kiejstuta 21 Lutego 2020, 19:44
Dziś 3°C
Jutro 8°C
Szukaj w serwisie

Biskup senior Stanisław Napierała przewodniczył sumie odpustowej ku czci św. Matki Teresy z Kalkuty na kaliskich Ogrodach

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 18:14 01.09.2019

Biskup senior Stanisław Napierała przewodniczył sumie odpustowej ku czci św. Matki Teresy z Kalkuty na kaliskich Ogrodach. W czasie Mszy św. modlono się w intencji Ojczyny, wspominając 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pierwszy biskup kaliski udziełił także sakramentu bierzmowania młodziezy tamtejszej parafii.

Po liturgicznym pozdrowieniu, słowa wprowadzenia wypowiedzieli kandydaci do bierzmowania oraz ksiądz kanonik Włodzimierz Guzik - proboszcz parafii. 

W homilii biskup senior Stanisaw Napierała odniósł się do niepozornej i pokornej świętej, jaką jest Matka Teresa z Kalkuty i opowiedział również o jej szczególnej relacji z Duchem Świętym, czyli o tej niesamowitej łasce będącej darem od Boga. Na zakończenie kaznodzieja bezpośrednio zwrócił się do bierzmowanej młodzieży, podkreślając szczególną rolę sakramentu bierzmowania.

Po Mszy Świętej Biskup Stanisław podziękował wszystkim zgromadzonym i odmówił litanię do św. Matki Teresy z Kalkuty.

Gratulujemy całej wspólnocie pięknej uroczystości i życzymy przemożnej opieki patronki Waszej parafii - św. Matki Teresy z Kalkuty.

Zdjęcia: Marta Brzozowska/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła