TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Luizy, Włodzmierza, Zuzanny 12 Sierpnia 2020, 03:21
Dziś 19°C
Jutro 25°C
Szukaj w serwisie

Biskup Stanisław Napierała na spotkaniu noworocznym mieszkańców Kalisza

ks. Grzegorz Mączka ks. Grzegorz Mączka 20:23 11.01.2020

Wielość różnorodna mieszkańców Kalisza nie musi być powodem napięć i konfliktów, ale może być szansą budowania dobra wspólnego – mówił bp Stanisław Napierała w auli UAM w Kaliszu podczas spotkania noworocznego kaliszan.

Prezydent Kalisza dziękował osobom, które angażują się w rozwój miasta. – Staramy się to miasto budować, ale nie należy zapominać, że należy budować relacje z ludźmi, tworzyć przychylny klimat. Dziękuję wszystkim, którzy współtworzą w Kaliszu życie naukowe, gospodarcze, kulturalne i społeczne. Dziękuję przede wszystkim mieszkańcom, którzy włączają się w życie naszego miasta. Cieszę się, że wspólnie budujemy i kultywujemy bogate, mieszczańskie tradycje Kalisza. Niech to spotkanie zaowocuje nowymi pomysłami i projektami – powiedział Krystian Kinastowski.

W swoim wystąpieniu bp Stanisław Napierała podkreślał, że wielość różnorodna mieszkańców Kalisza nie musi być powodem napięć i konfliktów. - Wielość różnorodna nie musi być przeszkodą, ale staje się dla nas szansą i tworzywem budowania dobra wspólnego – wskazywał duchowny.

Życzył mieszkańcom Kalisza błogosławieństwa Bożego i opieki św. Józefa. – Niech Bóg wszystkim szczodrze błogosławi, a św. Józef, nasz patron, towarzyszy wszystkim swoją opieką i swoim orędownictwem u Pana – powiedział biskup kaliski senior.

Realizacji planów władzom miasta życzyli minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, posłowie oraz senatorowie.

Oficjalną cześć uroczystości zakończył toast i życzenia przewodniczącego Rady Miasta Kalisza Tadeusza Skarżyńskiego. - Życząc pomyślności wszystkim kaliszanom, chciałbym abyśmy spotkali się w przyszłym roku w tym samym miejscu i mogli powiedzieć - 2020 to był najszczęśliwszy rok w moim dotychczasowym życiu - powiedział.

Spotkanie noworoczne umilił koncert Accorinet Klezmer Band oraz pokaz tańca w wykonaniu tancerzy Centrum Tańca Wypych.

W spotkaniu noworocznym uczestniczyli: parlamentarzyści, duchowieństwo, przedstawiciele władz samorządowych wojewódzkich, powiatowych, miejskich i gminnych, delegacje służb mundurowych, organizacji społecznych, a także przedsiębiorcy, ludzie kultury i nauki.

Tekst za: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI
Zdjęcia: ks. Szymon Rybak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła