TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Iwony, Noemi, Szymona 27 Października 2020, 13:57
Dziś 9°C
Jutro 14°C
Szukaj w serwisie

Bp Łukasz Buzun poświęcił odnowioną kaplicę Niepokalanego Serca NMP w Krzyżówkach

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 20:21 19.09.2020

Maryja uczy oddawać się Bogu, szczególnie w chwilach trudnych - mówił bp Łukasz Buzun, który przewodniczył Mszy św. w Krzyżówkach. Biskup poświęcił tam odrestaurowany kościółek i altanę, która pełniła funkcję ołtarza podczas prac remontowych.

W homilii biskup pomocniczy diecezji kaliskiej wskazywał na Maryję, która całe swoje życie poświęciła Bogu. - Wpatrujemy się w Niepokalane Serce Maryi, które zrodziło to, co jest najpiękniejsze - Jezusa Chrystusa. Jeśli jesteśmy pod okiem Matki Bożej to musimy wiedzieć, że Jej pragnieniem jest, aby nasze życie było oddane Panu Bogu – powiedział celebrans.

Zaznaczył, że wiara Matki Bożej zawsze była doskonała. – W Jej wierze nie ma podziałów wewnętrznych, wahań, psychicznych rozdarć. W tej wierze Maryja oddaje się całkowicie do dyspozycji Bogu, a potem Synowi Bożemu i jest Mu posłuszna – stwierdził kaznodzieja.

Podkreślał, że Maryja uczy oddawać Bogu trudne elementy życia, w których człowiek sobie nie radzi, gdzie powstaje konflikt, podział i niezgoda. – Jeżeli Matkę Bożą będziemy kochać, Jej ufać, nie z jakiś potrzeb, zdrowia, pieniędzy ani ze strachu, ale miłością bezinteresowną to na pewno nie zginiemy ani w tym życiu ani w przyszłym – przekonywał bp Buzun.

Podczas uroczystości osobom zaangażowanym w odnowienie świątyni bp Łukasz Buzun wręczył Srebrne Pierścienie Św. Józefa.

Kościół w Krzyżówkach pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny jest świątynią filialną parafii pw. Wszystkich Świętych w Liskowie.

Drewniana świątynia została zbudowana w 1934 r. pw. Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej, wg projektu opracowanego przez inż. Józefa Kowińskiego z Warszawy. Kościół został zniszczony przez Niemców w latach II wojny światowej. Odbudowany w odbudowana w 1947 r. i powiększony w 1966 r.

Z inicjatywy obecnego proboszcza ks. kan. Andrzeja Antoniego Klimka świątynia została odrestaurowana.

Tekst za: KAI
Zdjęcia: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła