TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Felicji, Roberta, Sławy 24 Stycznia 2021, 05:50
Dziś 0°C
Jutro 0°C
Szukaj w serwisie

Bp Łukasz Buzun ustanowił 16 ministrantów z diecezji kaliskiej lektorami

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 20:24 14.11.2020

Bp Łukasz Buzun ustanowił 16 ministrantów z diecezji kaliskiej lektorami. Obrzęd błogosławieństwa odbył się podczas Mszy św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim.

W homilii celebrans podkreślał, że człowiek powinien żyć Słowem Bożym. - Słowo Boże jest pokarmem dla naszej duszy. Każdy człowiek ma w sobie pierwiastek duchowy. Jesteśmy przybranymi dziećmi Bożymi. W chrzcie świętym zostaliśmy obdarzeni darami i nosimy w sobie życie wieczne. Potrzebujemy nie tylko pokarmu materialnego, ale przede wszystkim potrzebujemy pokarmu Słowa Bożego. Człowiek musi mieć w sobie pragnienie bycia w relacji z Bogiem – mówił biskup pomocniczy diecezji kaliskiej.

Przekonywał, że w życiu człowieka nie może zabraknąć modlitwy. - Słowo Boże poucza nas, że Bóg jest dobry i odpowiada na wytrwałą modlitwę człowieka. Ważne jest, żeby nasze serce miało w sobie rytm modlitwy. Człowiek, który nie tylko modli się na różańcu czy z książeczki, ale ma w sobie zwrot ku Panu Bogu, w każdej chwili życia jest blisko Jezusa – zaznaczył kaznodzieja.

Wskazał, że Maryja jest wzorem wypełniania Słowa Bożego. - Prośmy Matkę Bożą, abyśmy tak jak Ona nosili w swoim sercu Słowo Boże, często do niego wracali, aby nasza dusza miała i odnajdywała w nim pokarm – powiedział bp Buzun.

Wraz z bp. Łukaszem Buzunem Mszę św. koncelebrowali: ks. prał. Andrzej Szudra, kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim, ks. kan. Jarosław Kołodziejczak, diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej, ks. Mateusz Paprocki, zastępca diecezjalnego duszpasterza służby liturgicznej i ks. wikariusze parafii, z których pochodzą lektorzy.

Tegoroczny kurs lektorski dla ministrantów miał inny charakter. W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim udało się zorganizować tylko jedno spotkanie, pozostałe zajęcia odbyły się w formie on-line. Zajęcia z formacji liturgicznej i biblijnej prowadzili ks. kan. Jarosław Kołodziejczak, diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej i ks. Mateusz Paprocki, zastępca diecezjalnego duszpasterza służby liturgicznej. Nie zabrakło też zajęć z fonetyki prowadzonych przez Małgorzatę Czarnek.

Tekst za: KAI
Zdjęcia: Małgorzata Puchalska/Radio Rodzina

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła