TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jagienki, Kamili, Korneliusza 17 Września 2021, 00:47
Dziś 16°C
Jutro 15°C
Szukaj w serwisie

Caritas Archidiecezji Poznańskiej u św. Józefa

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 16:32 06.09.2021

Jezus dostrzega każdego człowieka mimo dużego tłumu. Nawet jeśli czujemy się odrzuceni – On spogląda na nas z miłością – mówił biskup Damian Bryl podczas Eucharystii sprawowanej w intencji podopiecznych i opiekunów Caritas Archidiecezji Poznańskiej, przybyłych w pielgrzymce do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Po liturgicznym pozdrowieniu głos zabrał Ordynariusz diecezji kaliskiej – bp Damian Bryl:

Bp Damian Bryl w trakcie homilii zwrócił się do zgromadzonych, porównując relację św. Józefa z Jezusem, widoczną na kaliskim wizerunku, do relacji Opiekuna Świętej Rodziny z każdym człowiekiem:

Pasterz Kościoła Kaliskiego, odnosząc się do liturgii słowa, ukazał stosunek Chrystusa do osób chorych:

Kończąc kazanie, Ordynariusz diecezji kaliskiej wypowiedział do obecnych na Eucharystii pielgrzymów, a także do samego siebie, ważne pytanie, skłaniające do refleksji:

Przed zakończeniem Eucharystii bp Damian Bryl zawierzył św. Józefowi całą wspólnotę związaną z Caritas Archidiecezji Poznańskiej:

Po zakończonej Mszy św. przedstawiciele poznańskiego Caritas udali się wraz z podopiecznymi na wspólny posiłek.

Do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przybyło ok. 130 pątników związanych z działalnością Caritas Archidiecezji Poznańskiej – zarówno podopiecznych, jak i osób posługujących w tejże placówce. Na ich czele stał ks. kan. Marcin Janecki – Dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Wśród pielgrzymów były obecne również siostry zakonne z kilku zgromadzeń, które prowadzą jadłodajnie dla potrzebujących na terenie Poznania.

Wszystkim osobom związanym z Caritas Archidiecezji Poznańskiej dziękujemy za wypełnianie swej misji i życzymy jak największych plonów waszej pracy dla dobra społeczeństwa.

Tekst, audio i zdjęcia: Karolina Gaweł & Wiktoria Zielińska/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła