TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Sławy, Sławosza, Żelisławy 23 Lipca 2019, 05:54
Dziś 16°C
Jutro 25°C
Szukaj w serwisie

Członkowie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej modlili się u św. Józefa

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 15:37 04.05.2019

Modlitwa różańcowa jest zadaniem każdego człowieka wierzącego - mówił Biskup pomocniczy Diecezji Kaliskiej Łukasz Buzun podczas Mszy św. w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. W tym dniu do Polskiego Nazaretu z całej Polski przybyli członkowie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

Po liturgicznym pozdrowieniu słowa powitania i wprowadzenia wypowiedział ks. prał. Jacek Plota – Kustosz Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

W homilii Biskup Łukasz wskazał na wartość modlitwy różańcowej w życiu. Dalej kaznodzieja wyjaśnił także teologię Obrazu Świętej Rodziny, który znajduje się w kaliskim Sanktuarium. Biskup Łukasz podkreślił również całkowite posłuszeństwo św. Józefa wobec woli Bożej, które polegało m.in. na słuchaniu głosu Pana Boga.

Przed końcowym błogosławieństwem, w kaplicy Cudownego Obrazu został odczytany akt zawierzenia Świętemu Józefowi. Wraz z Biskupem Łukaszem Buzunem modlili się przybyli kapłani ze swoimi wspólnotami na czele z o. Markiem Nowackim OSPPE – Dyrektorem Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

Apostolstwo modlitwy różańcowej na Jasnej Górze bierze swój początek od Bractwa Różańcowego z 1610 r. Względy historyczne i potrzeby współczesnego Kościoła sprawiły, że inspiracją do odnowy apostolstwa modlitwy różańcowej na Jasnej Górze stało się wezwanie Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego, który zatroskany o losy Kościoła i współczesnego człowieka, a zarazem uwrażliwiony na znaki czasu, skierował do Polaków apel: Modlitwą różańcową powiążcie wszystkie wasze serca, aby stały się murem obronnym Kościoła Chrystusowego pod opieką Zwycięskiej Pani Jasnogórskiej.

Apostolstwem Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej jest szerzenie misji Jasnej Góry w Polsce i na świecie poprzez modlitwę różańcową, która jest dla niej środkiem jedności i więzi z Sanktuarium Narodu. To wszystko, co stanowi duchową treść Jasnej Góry i wpisuje się w jej historię i współczesność, jest zarazem posłannictwem Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej niesionym w prywatnej i wspólnotowej modlitwie oraz w świadectwie wiary do własnych rodzin, parafii i środowisk.

Tekst i zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła