TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jagienki, Kamili, Korneliusza 16 Września 2021, 23:54
Dziś 16°C
Jutro 15°C
Szukaj w serwisie

Czterysta lat kultu Maryi w Skalmierzycach

Adam Szymański Adam Szymański 15:56 05.09.2021

W sobotę 4 września w Parafii Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach miała miejsce podniosła uroczystość. W czterechsetną rocznicę kultu Maryi w kościele będącym Sanktuarium Matki Bożej Skalmierzyckiej – czczonej od wieków w Jej cudownym wizerunku – Eucharystii dziękczynnej przewodniczył bp pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun.

Zebranych na uroczystości przywitał kustosz sanktuarium, proboszcz parafii ks. kan. Sławomir Nowak:

Słowo boże podczas Mszy wygłosił bp Łukasz, nawiązując do naszych pragnień i miłości do Maryi:

Błogosławiona Matka Jezusa, jak podkreślał biskup, jest dla nas najlepszym wzorem i przewodniczką w drodze do Boga Ojca:

Szczególnym wotum ofiarowanym przez parafian Maryi z okazji 55. rocznicy koronacji obrazu jest złota róża przypięta do sukienki na obrazie, o której mówił ks. proboszcz:

Miłą niespodzianką dla wszystkich wiernych, był specjalny gość uroczystości – już podczas zakończenia Eucharystii mogliśmy usłyszeć pieśń Ave Maria – wierni rozpoznali natychmiast głos lubianej od lat piosenkarki Eleni, która wraz ze swoimi muzykami, po zakończeniu Mszy św. dała piękny koncert dedykowany Matce Bożej, po którym modlono się Apelem Jasnogórskim.

Uroczystości w Skalmierzycach trwają w tym roku dwa dni, nocne modlitwy  do Maryi w Sanktuarium, prowadziły także do uroczystości dnia następnego – w niedzielę 5 września w skalmierzyckiej parafii gościły Diecezjalne Dożynki.

Tekst i zdjęcia:Adam Szymański/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła