TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Iwony, Noemi, Szymona 27 Października 2020, 12:57
Dziś 9°C
Jutro 14°C
Szukaj w serwisie

Diecezjalne obchody XX Dnia Papieskiego "Totus Tuus" w Katedrze Kaliskiej

Marta Brzozowska Marta Brzozowska 13:39 11.10.2020

„To dzień w którym jeszcze raz dziękujemy Panu Bogu za życie i posługę św. Jana Pawła II. Otwieramy się na przykład jego życia i na słowo, pasterskie i ojcowskie pouczenie, które nam zostawił” - mówił Ksiądz Prałat Adam Modliński podczas Mszy Świętej sprawowanej z okazji XX Dnia Papieskiego.

"Totus Tuus" pod tym hasłem w niedzielę 11 października świętowaliśmy XX Dzień Papieski, którego diecezjalne obchody przeżywaliśmy w Katedrze św. Mikołaja w Kaliszu.

Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz Biskup Łukasz Buzun - biskup pomocniczy naszej diecezji. Podczas kazania przypomniał wiernym o szczególnej postawie Jana Pawła II wobec Różańca: „ To modlitwa, którą papież bardzo ukochał. Cały pontyfikat był nim wypełniony aż po brzegi”.

Odmawianie różańca oznacza wejście do szkoły Maryi i uczenie się od Niej, Matki i Uczennicy Chrystusa, w jaki sposób dogłębnie i w całej pełni przeżywać wymagania wiary chrześcijańskiej.” (2 października 1988)

Modlitwie towarzyszyły relikwie św. Jana Pawła II.

Po Mszy Świętej młodzież pod przewodnictwem siostry dr Natalii Musidlak przygotowała program słowno – muzyczny. Lektorami byli uczniowie I LO im. Adama Asnyka w Kaliszu.

W dalszej części obchodów Dnia Papieskiego wierni przeszli w procesji do figury św. Jana Pawła II, która znajduje się przed Narodowym Sanktuarium św. Józefa.

Zdjęcia: Marta Brzozowska/ Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła