TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Iwony, Noemi, Szymona 27 Października 2020, 12:31
Dziś 10°C
Jutro 14°C
Szukaj w serwisie

Dzień Skupienia Osób Konsekrowanych w Domu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Kaliszu

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 15:19 10.10.2020

Patrząc na świat współczesny, na Kościół, na to, co się dzieje wokół nas, często jesteśmy pytani - Dokąd podążać? Jaka będzie przyszłość?- Wydaje się, że jedną z najwłaściwszych dróg życia chrześcijańskiego jest umiłowanie Pisma Świętego   - mówił ks. prof. UAM dr hab. Michał Kieling - Delegat Biskupi ds. Życia Konsekrowanego - podczas  Mszy św. z okazji Dnia Skupienia w Domu Sióstr MB Miłosierdzia w Kaliszu, której przewodniczył.

Po eucharystycznym pozdrowieniu ks. prof. Michał Kieling, zwracając się do osób konsekrowanych, nawiązał do kaliskiej historii wspominanej dziś przez Kościół bł. Marii Angeli Truszkowskiej.

W homilii ks. prof. Michał Kieling nawiązując do Ewangelii, cytując słowa św. Hieronima ze Strydonu, zwrócił uwagę na znaczenie Pisma Świętego w życiu Chrześcijanina, natomiast w dalszej części kaznodzieja przytoczył historię św. Hieronima i rzymskich arystokratek, dzięki której stał się On jednym z prekursorów kształtowania życia konsekrowanego kobiet.

Mszę Św. poprzedziła Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencja wygłoszona przez ks. prał. dr Sławomira Kęszkę. Przed rozpoczęciem Eucharystii, zgromadzone osoby konsekrowane, z Siostrami Matki Bożej Miłosierdzia na czele, udały się również do przyklasztornego ogrodu, by podziękować s. Annie Balcerzak za jej wieloletnią posługę jako Referentki Zakonów Żeńskich Diecezji Kaliskiej.

Po zakończeniu Mszy św. wszyscy zgromadzeni udali się na poczęstunek.

Organizatorom i uczestnikom gratulujemy pięknej uroczystości.

Zdjęcia: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła