TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Luizy, Włodzmierza, Zuzanny 12 Sierpnia 2020, 02:18
Dziś 19°C
Jutro 25°C
Szukaj w serwisie

Dzień skupienia osób konsekrowanych w Parafii NMP Królowej Polski w Ostrowie Wielkopolskim

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 15:04 11.01.2020

Doświadczenie mistyczne Jezusa Chrystusa i Jego obecność w Kościele - to jest właśnie tą istotą, którą chcemy przekazać tym, z którymi się spotykamy - mówił ks. Sylwester Sowizdrzał podczas Eucharystii odprawionej z okazji dnia skupienia osób konsekrowanych w kościele pw. NMP Królowej Polski w Ostrowie Wielkopolskim.

Przed rozpoczęciem Mszy Św. miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, po której konferencję wygłosił proboszcz parafii - ks. prał. dr Zbigniew Cieślak.

Po eucharystycznym pozdrowieniu głos zabrał Delegat Biskupi ds. Życia Konsekrowanego - ks. prof. UAM dr hab. Michał Kieling - który przewodniczył Eucharystii. Wspomniał on o duchowej obecności na Mszy św. Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Łukasza Buzuna.

W homilii ks. Sylwester Sowizdrzał zwracając się do zgromadzonych sióstr przypomniał o istocie działań założycieli zakonów. Mówił on o charyzmie, która jest Łaską Bożą, a działania poszczególnych zgromadzeń zakonnych zapisane są w Ewangelii.

W dalszej części homilii kaznodzieja wskazał na to jaką siłę ofiaruje nam wiara w Boga, gdyż za jej przyczyną możemy dokonywać cudów tak, jak robił to Jezus Chrystus. Ks. Sylwester Sowizdrzał zaznaczył również, że najważniejszym dziełem Syna Bożego była Jego śmierć krzyżowa za ludzkie grzechy, a przede wszystkim dla zbawienia świata.

Po zakończeniu Mszy św. wszyscy zgromadzeni udali się na poczęstunek.

Organizatorom i uczestnikom gratulujemy pięknej uroczystości.

Tekst i zdjęcia: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła