TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Erwiny, Henryka, Mariusza 19 Stycznia 2020, 22:22
Dziś 2°C
Jutro 3°C
Szukaj w serwisie

Festiwal Świętych i Błogosławionych „Ecce Homo” w Nowych Skalmierzycach - dzień II

ks. Szymon Rybak ks. Szymon Rybak 13:05 20.10.2019

Brat Albert to człowiek, który pragnąc świętości miał w sobie szlachetne ideały - mówił Biskup Łukasz Buzun na Mszy Świętej w parafii Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach. Był to drugi dzień  ,,Festiwalu Świętych i Błogosławionych - Ecce Homo” zorganizowanym przez parafię.

Na początku głos zabrał proboszcz parafii w Nowych Skalmierzycach ks. kanonik Zbigniew Kruczyński, który powitał wszystkich zgromadzonych i poprosił Biskupa Łukasza  o Mszę Świętą w intencji przeżywanego wydarzenia.

W homilii Biskup Łukasz wskazał na osobę Świętego Brata Alberta jako tego który oczekuje od życia ,,czegoś więcej”.  Następnie kaznodzieja odniósł się do wizerunku Chrystusa Ecce Homo, który wyszedł z pod pędzla Brata Alberta.  Kończąc homilię Biskup Łukasz wskazał na tajemnica krzyża i cierpienia jaką Brat Albert odkrywał w swoim życiu.

Na zakończenie Eucharystii słowa wdzięczności wobec Biskupa Łukasza jak również wszystkich uczestniczących w wydarzeniu wyraził ks. kanonik Zbigniew Kruczyński proboszcz parafii Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach.

W zamyśle organizatorów festiwalu było ukazanie sylwetki świętego Brata Alberta - Adama Chmielowskiego jako wielkiego patrioty, malarza, a przede wszystkim jako człowieka, który zachwycił się Ewangelią i obecnością Chrystusa w ludziach ubogich. Wszystkim organizatorom i uczestnikom gratulujemy pięknego wydarzenia.

Zdjęcia: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła