TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Maury, Milany, Tomasza 22 Września 2020, 19:24
Dziś 19°C
Jutro 23°C
Szukaj w serwisie

Inna niż zawsze: suma odpustowa ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP w Kaliszu

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 16:39 19.03.2020

„Św. Józef jest sprawdzonym patronem na trudne czasy i z cierpliwością wysłuchuje naszych próśb” - mówił biskup kaliski Edward Janiak, który przewodniczył sumie odpustowej ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP w kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

Ze względu na wprowadzenie w Polsce stanu epidemicznego, dzisiejsza uroczystość miała zupełnie innych charakter niż dotychczas. Aby zachować obowiązujące normy, wewnątrz sanktuarium znajdowała się ograniczona liczba wiernych, natomiast pozostali czciciele św. Józefa łączyli się duchowo przez transmisję na antenie „Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej” i w Telewizji Internetowej „Dom Józefa”

Przed rozpoczęciem liturgii słowa wprowadzenia wypowiedział Ksiądz Prałat Jacek Plota – Kustosz Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, który zachęcał do ufnej modlitwy za przyczyną św. Józefa o oddalenie pandemii koronawirusa.

W homilii bp Edward Janiak wskazał na św. Józefa i jego przykład zaufania Panu Bogu.

Po komunii św. odśpiewano suplikacje i odmówiono litanię do św. Józefa. Biskup kaliski zawierzył św. Józefowi ojczyznę i diecezję prosząc o ustanie pandemii koronawirusa.

 Bp Edward Janiak uhonorował dwie osoby odznaczeniami papieskimi. Takie odznaczenia odebrali Hanna Szkudlarek i Krzysztof Kupczyk.

Wraz z biskupem kaliskim Edwardem Janiakiem Mszę św. koncelebrowali: biskup senior Stanisław Napierała, ks. prał. Jacek Plota, kustosz kaliskiej bazyliki, ks. prał. Dariusz Smolnik – proboszcz parafii pw. Św. Marcina w Odolanowie. ks. kan. Eugeniusz Synowiec, ekonom diecezji kaliskiej i ks. kan. Krzysztof Duchnowski, kapelan biskupa.

Wszystkim czcicielom Świętego Józefa życzymy opieki tego przemożnego Patrona i przez jego wstawiennictwo prosimy o ustanie pandemii koronawirusa.

Tekst i zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła