TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Iwony, Noemi, Szymona 27 Października 2020, 14:08
Dziś 9°C
Jutro 14°C
Szukaj w serwisie

"Iść z Maryją przez życie, naśladując Jej cnoty" - rekolekcje Wpólnoty Apostolatu Margaretka

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 16:56 27.09.2020

Iść z Maryją przez życie, naśladując Jej cnoty - pod takim hasłem w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Kaliskiej w dniach 25-27 września 2020 roku odbywały się rekolekcje dla wspólnoty Apostolatu Margaretka.

W program rekolekcji wpisywała się codzienna Eucharystia, konferencje tematyczne, różaniec biblijny, droga krzyżowa, skrutacja Słowa Bożego oraz całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Pomysłodawcą i organizatorem rekolekcji jest ks. dr Łukasz Pondel - ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Kaliskiej oraz diecezjalny asystent Wspólnoty Apostolatu Margaretka.

Apostolat Margaretka to ruch osób modlących się za kapłanów i osoby zakonne. Cele tej modlitwy pozostają niezmiernie proste i wypływają z wzajemnej troski wiernych o kapłana, a kapłana o osoby powierzone jego duszpasterskiej opiece. Ten wspaniały dar modlitwy może być także najlepszym sposobem okazania wdzięczności za otrzymane dobro czy wsparcie udzielone przez duchowną osobę, wyrazem jedności wspólnoty w wierze, która pragnie się troszczyć o siebie wzajemnie.

Tekst i zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła