TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Danieli, Irwina, Małgorzaty 15 Lipca 2020, 19:09
Dziś 21°C
Jutro 19°C
Szukaj w serwisie

Końcowy etap formacji najstarszej kaliskiej wspólnoty drogi neokatechumenalnej

Katarzyna Łakomiak Katarzyna Łakomiak 10:48 12.02.2020

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu miała miejsce liturgia przekazania odniowienia obietnic chrzcielnych w zakresie Modlitwy Pańskiej.

Etap końcowy formacji drogi neokatechumenalnej – etap ,,Ojcze Nasz", przeżywa najstarsza z kaliskich wspólnot neokatechumenalnych, działająca już 30 lat.

Członkowie wspólnoty neokatechumenalnej będący na końcowym etapie formacji składali przyrzeczenia w obecności gwarantów – osób, które przygotowywały je podczas formacji, czyli prezbiterów i katechistów.

Wczorajszej liturgii przewodniczył Biskup Pomocniczy Diecezji Kaliskiej Biskup Łukasz Buzun. W liturgii uczestniczyły osoby z pierwszej wspólnoty kaliskiej drogi neokatechumenalnej z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu, a także wspólnota z Konina i przy wsparciu wspólnoty neokatechumenalnej z Łodzi. Obecni byli również prezbiterzy wspólnot – ks. prał. Paweł Kostrzewa, ks. prał Andrzej Latoń i ks. Robert Pisula oraz katechiści.

Neokatechumenat jest narzędziem służącym Biskupom do ponownego odkrywania chrześcijańskiego wtajemniczenia dorosłych już ochrzczonych. Wśród nich można wymienić: tych, którzy oddalili się od Kościoła; tych, którzy nie byli wystarczająco ewangelizowani i katechizowani; tych, którzy pragną pogłębić swoją wiarę i prowadzić ją ku dojrzałości; tych, którzy pochodzą z wyznań chrześcijańskich nie będących w pełnej jedności z Kościołem katolickim.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Łakomiak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła