TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Danieli, Bohdana, Julii 10 Grudnia 2018, 22:07
Dziś 1°C
Jutro 1°C
Szukaj w serwisie

Konferencja prasowa nt. ,,Koncertu Kolęd Pełni" w Kaliszu

ks. Szymon Rybak ks. Szymon Rybak 14:16 26.11.2018

Izabela Trojanowska, Laura Łącz, Olga Bończyk, Piotr Lato wystąpią podczas koncertu kolęd, który odbędzie się w ramach projektu „Kolęd Pełni – Kolędy po Kalisku”. W tym roku kolędy w wykonaniu artystów będzie można posłuchać 19 grudnia o godz. 20.00 w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego (Klasztor OO. Jezuitów) w Kaliszu.

„Kolęd Pełni” jest projektem muzycznym zainicjowanym 5 lat temu przez młodych kaliszan. Pierwszy koncert odbył się 29 grudnia 2014 r. w kościele OO. Franciszkanów w Kaliszu.

W tym roku koncert ma nawiązywać do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na scenie wystąpią m.in. aktorzy Laura Łącz, Izabela Trojanowska, Olga Bończyk, Piotr Lato. W gronie artystów będą także Kacper Urbaniak, Marta Mowczan, Gabrysia Nowicka, Wiktor Mowczan, Nikola Kolinko. Oprawę muzyczną zapewni Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Adama Klocka. Reżyserem tegorocznego koncertu jest Bogusz Wasilewski.

Tradycyjnie przed koncertem nastąpi przekazanie przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju Biskupowi Kaliskiemu Edwardowi Janiakowi i Prezydentowi Miasta Kalisza Krystianowi Kinastowskiemu.

Ze względu na trwające jeszcze remonty w kościele OO. Franciszkanów tegoroczny koncert odbędzie się w Klasztorze OO. Jezuitów.

- Kolędy i pastorałki są śpiewane w Polsce od wielu wieków. Można je usłyszeć w różnych wykonaniach, ale one wszystkie dotyczą tajemnicy wcielenia Pana Jezusa. Boże Narodzenie ukazuje nam, jak bardzo ważna jest rodzina. To w rodzinie przyszedł na świat Jezus Chrystus, który stoi w centrum naszej wiary – mówił podczas konferencji prasowej biskup pomocniczy Łukasz Buzun.

Na koncert zaprosili także: Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski, superior Klasztoru OO. Jezuitów o. Andrzej Lemiesz, gwardian Klasztoru OO. Franciszkanów o. Waldemar Ułanowicz.

Transmisję na żywo z koncertu przeprowadzą Telewizja Informacyjna TV Wielkopolska i Telewizja Internetowa Diecezji Kaliskiej „Dom Józefa”.

Koncertu będzie można posłuchać 26 grudnia o godz. 16.30 na falach Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej.

Patronat nad imprezą objęli: Biskup Kaliski Edward Janiak, Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Andżelika Możdżanowska, Poseł na Sejm Jan Mosiński.

Organizatorami muzycznego wydarzenia są: Klasztor OO. Franciszkanów, Klasztor OO. Jezuitów, kaliska firma Moose Productons oraz Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.

Tekst za: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI
Zdjęcia: ks. Szymon Rybak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła