TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Iwony, Noemi, Szymona 27 Października 2020, 14:09
Dziś 9°C
Jutro 14°C
Szukaj w serwisie

Monstrancja "Królowa Pokoju" z Medjugorje w Diecezjalnym Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Skalmierzyckiej

Tomasz Klimowicz Tomasz Klimowicz 16:48 09.10.2020

Niezwykły czas Adoracji Najświętszego Sakramentu przeżywali wierni parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach. W diecezjalnym Sanktuarium NMP Skalmierzyckiej od 25 września do 8 października br. odbyła się peregrynacja monstrancji „Królowa Pokoju” z Medjugorje.

Codzienna adoracja rozpoczynała się o godzinie 8.00 i trwała do rozpoczęcia mszy św. o godzinie 18.00. Na modlitwę przybywali licznie parafianie, ale i też wierni z okolic i dalszych miejscowości.

W ostatnim dniu – wieczorem 8 października, zostało odprawione nabożeństwo różańcowe, msza św i Wieczór Uwielbienia, który poprowadził ks. Włodzimierz Guzik – proboszcz parafii św. Matki Teresy z Kalkuty z Kalisza wraz ze wspólnotą „Magnificat”.

O projekcie 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju, monstrancji z Medjugorje i światowych centrach modlitwy o pokój, opowiedział Mariusz Drapikowski z Gdańska.

Artysta ten jest autorem wielu sakralnych dzieł w tym – sukienek zdobiących Jasnogórski Obraz Królowej Polski w Częstochowie, ołtarza w bazylice św. Brygidy w Gdańsku, monstrancji, tabernakulów, pomników i wielu innych.

Monstrancja „Królowa Pokoju” została wykonana w pracowni Kamila i Mariusza Drapikowskich z Gdańska i przekazana z okazji 30. rocznicy objawień Matki Bożej do parafii św. Jakuba w Medjugorje w Bośni i Hercegowinie.

Aktualnie decyzją Wizytatora Apostolskiego w Medjugorje abp. Henryka Hosera, trwają prace mające na celu wybudowanie nowej kaplicy Wieczystej Adoracji. Monstrancja „Królowa Pokoju” po peregrynacji powróci do Medjugorje i zostanie wkomponowana na stałe w ołtarz kaplicy.

W czwartek 15 października br. o godz. 17.25 na antenie Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej zostanie wyemitowana rozmowa z panem Mariuszem Drapikowskim. Serdecznie zapraszamy do słuchania.

Zdjęcia: Tomasz Klimowicz/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła