TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra 18 Stycznia 2021, 17:21
Dziś -6°C
Jutro 0°C
Szukaj w serwisie

Msza Pasterska 2020 w Kaliskiej Katedrze

Adam Szymański Adam Szymański 13:11 25.12.2020

Boże Narodzenie daje człowiekowi nadzieję, która rodzi się z modlitwy, adoracji Jezusa w Eucharystii – mówił bp Łukasz Buzun, który przewodniczył pasterce w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu.

W homilii biskup pomocniczy diecezji kaliskiej wskazywał, że Ewangelia o Bożym Narodzeniu poucza, że trzeba adorować Jezusa w Eucharystii. – On przeszedł przed nami drogę prawdziwego życia. My też musimy przejść taką drogę. Bóg nie zwolni nas z choroby, trudnych sytuacji, śmierci, ale musimy pamiętać, że On niesie w sobie każdego z nas - powiedział duchowny.

Podkreślał, że Boże Narodzenie daje człowiekowi nadzieję. – Nadzieja ma przyszłość. To wszystko rodzi się z modlitwy, z adoracji, bycia myślą i sercem przy Panu Bogu, życia z Bogiem w przyjaźni, kroczenia Jego drogą. Z tej drogi nie możemy zejść – przekonywał kaznodzieja.

Wskazywał, że Maryja jest wzorem pragnienia bycia z Bogiem. - Niech Maryja, która adoruje Jezusa wraz z Józefem, pasterzami, a później jeszcze z królami będzie dla nas wzorem modlitwy, tego pragnienia bycia bliskości z Bogiem – mówił bp Buzun.

Wraz z bp. Łukaszem Buzunem Mszę św. koncelebrował ks. prał. Adam Modliński, proboszcz katedry.

Tekst za: KAI
Zdjęcia: Adam Szymański/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła