TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jagienki, Kamili, Korneliusza 16 Września 2021, 23:46
Dziś 16°C
Jutro 15°C
Szukaj w serwisie

Odpust ku czci św. Idziego w Mikorzynie

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 17:28 05.09.2021

Święty Idzi wcielał w życie słowa Chrystusowej Ewangelii i uczy nas także dzisiaj zasłuchania w Boże Słowo – mówił ks. kan. Paweł Guździoł, proboszcz parafii pw. św. Marka Ewangelisty w Rososzycy i wikariusz biskupi ds. duszpasterskich podczas sumy odpustowej ku czci św. Idziego w Mikorzynie.

Wszystkich przybyłych pielgrzymów powitał ks. Witold Kałmucki, kustosz diecezjalnego sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie:

W homilii ks. kan. Paweł Guździoł zauważył, że św. Idzi potrafił w swoim życiu wypełnić Chrystusową Ewangelię:

Kaznodzieja odwołując się do usłyszanej Ewangelii przypomniał, że Pan Jezus także i dzisiaj zachęca nas otwarcia na Boże Słowo:

Ks. Paweł Guździoł zachęcał, abyśmy chcieli słuchać prawdy:

Celebrans stwierdził, że św. Idzi może być dla nas wzorem pokory:

Po mszy św. dokonano poświecenia kopii figury św. Idziego, która niebawem będzie peregrynowała po rodzinach w parafii.

Wraz z ks. kan. Pawłem Guździołem modlili się: ks. Witold Kałmucki, kustosz diecezjalnego sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie, ks. Tomasz Dytfeld, wikariusz parafii pw. Nmp Wniebowziętej w Ostrzeszowie, kapłani z dekanatu ostrzeszowskiego oraz licznie zgromadzenia parafianie i pielgrzymi. Tradycyjnie na odpust do Mikorzyna przyszli pieszo pielgrzymi z Ostrzeszowa, Kępna, Rogaszyc, Myjomic, Olszowej, a także przyjechała grupa rowerzystów.

Uroczystości odpustowe w Mikorzynie rozpoczęły się rekolekcjami 29 sierpnia, które prowadził ks. dr hab. Cezary Korzec. Do św. Idziego w tym czasie przybyli chorzy i osoby starsze, a także rodzice proszący o dar potomstwa. W sobotę w sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie odbył się koncert zespołu Emmanuel i Siewcy Lednicy.

Od 1 lipca 2019 r. proboszczem parafii i kustoszem Diecezjalnego Sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie jest ks. Witold Kałmucki.

Tekst, audio i zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła