TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Grzegorza, Salomei, Walerii 17 Listopada 2019, 08:00
Dziś 8°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Odpust św. Antoniego Padewskiego w Ociążu

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 09:42 13.06.2019

Świętość jest na każdy czas. Prośmy św. Antoniego o to, abyśmy byli ludźmi prawymi - mówił bp Edward Janiak podczas sumy odpustowej ku czci św. Antoniego Padewskiego w kościele pw. Narodzenia NMP w Ociążu. Uroczystość połączono z udzieleniem młodzieży sakramentu bierzmowania.

Ks. biskupa, kapłanów, parafian i młodzież powitał ks. Krzysztof Niciejewski, proboszcz parafii w Ociążu.

W homilii biskup kaliski ukazywał św. Antoniego jako patrona znanego i czczonego na całym świecie. – Był znakomitym kaznodzieją, porywająco przemawiał, ale był też gorliwym spowiednikiem. Miał dar przemawiania i nawracania ludzi przez swoją skromność i pokorę – powiedział celebrans.

Przekonywał, że świętość jest na każdy czas. – Skromność, pokora to nie są modne cnoty na dzisiaj. Dziś siła przebicia, pieniądze, tupet, kłamstwa, kariery. Św. Antoni był niedościgłym kaznodzieją przez swoją świętość, skromność, a kto dziś mówi o skromności, o pokorze. Pamiętajmy, że na kłamstwie nigdy nie wolno budować – zaznaczył hierarcha.

Zachęcał wiernych, a zwłaszcza młodych, aby modlili się do św. Antoniego o cnoty. - Ważne jest, abyśmy modlili się do św. Antoniego o to, byśmy byli ludźmi prawymi – podkreślił kaznodzieja.

Sumę odpustową zakończyło odmówienie litanii do św. Antoniego, procesja wokół kościoła i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Podczas uroczystości biskup kaliski Edward Janiak odznaczył Srebrnym Pierścieniem Św. Józefa Annę i Kazimierza Nowackich zaangażowanych w troskę o świątynię.

Tekst za: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI
Zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła