TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aurory, Fryderyka, Oliwii 05 Marca 2021, 17:42
Dziś 3°C
Jutro 4°C
Szukaj w serwisie

"Opowiadaj, co Pan uczynił i jak ulitował się - eksplozja łaski i miłosierdzia"

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 17:03 15.02.2021

Miłosierdzie na wyciągnięcie ręki – to tytuł spotkań, które odbywają się w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu na Szczypiornie.

Gościem ostatniego spotkania, które odbyło się 14 lutego br. była s. Sylwia Czaplicka, nazaretanka, która w kwietniu 2020 roku podczas pierwszej fali pandemii koronawirusa posługiwała, jako wolontariuszka w Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu przy ul. Winiarskiej.

Tematem konferencji były słowa zaczerpnięte z Ewangelii według św. Marka "Opowiadaj, co Pan uczynił i jak ulitował się - eksplozja łaski i miłosierdzia" (por. Mk 5,19).

Wieczorne spotkanie rozpoczęło się od wspólnej Eucharystii, której przewodniczył Proboszcz Parafii – ks. kan. Jarosław Kołodziejczak. Po Mszy św. wszyscy obecni wysłuchali konferencji i modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Organizatorem cyklu spotkań jest Koło Koronkowe w Kaliszu oraz Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu na Szczypiornie. Patronat na wydarzeniem objęło Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej, Telewizja internetowa "Dom Józefa" oraz dwutygodnik "Opiekun".

Zdjęcia i tekst: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła